Na VŠB-TUO skončilo 1. kolo přihlášek, zájem o techniku roste

všb

Na VŠB-TUO přišlo o 16 % přihlášek více než v loňském roce. Uchazeče o studium láká univerzita hlavně z důvodu jistého uplatnění. Zájem o studia nejen technických oborů na největší univerzitě v Moravskoslezském kraji roste. Univerzita v současné době vyhodnocuje první kolo přijímacího řízení, pokud by ale kapacity některých studijních programů nebyly naplněné, jsou fakulty připraveny otevřít i druhé kolo přijímacího řízení. Zvýšený zájem eviduje univerzita nejen u studijních programů v bakalářském stupni studia, ale i u navazujících magisterských a doktorských studijních programů.

VŠB

 

„Největší zájem mají uchazeči o informatiku, ekonomiku a management, strojírenství, stavební inženýrství, architekturu a stavitelství, marketing nebo technickou bezpečnost osob a majetku,“ přibližuje dlouhodobý trend Václav Snášel, rektor VŠB-TUO.

Středoškoláci i vysokoškoláci se mohli s nabídkou studijních programů seznámit v rámci lednových Dnů otevřených dveří nebo na speciálních prohlídkách kampusu, které pro ně škola zorganizovala. „Je pro nás velmi důležitý osobní kontakt s uchazeči, proto jsme chtěli vyjít vstříc i těm, kterým se termín dnů otevřených dveří nehodil,“ říká rektor. Ale se středními školami je univerzita v kontaktu neustále, exkurze na vybraných pracovištích jsou velice využívané. Studentům SŠ se tak představují nejmodernější technologie i přístroje, se kterými se v budoucnu mohou při své práci setkat.

všb tu ostrava

VŠB-TU Ostrava

VŠB – Technická univerzita Ostrava sází hlavně na jisté uplatnění. „O naše absolventy je obrovský zájem, což se potvrdilo i na letošním ročníku veletrhu pracovních příležitostí kariéra+, kde se představilo 100 firem, více nám kapacity nedovolily,“ dodává Václav Snášel. Ostatně, VŠB-TUO si v roce 2022 odnesla prvenství v anketě Škola doporučená zaměstnavateli, což z ní dělá školu s nejkvalitnější přípravou pro profesní dráhu.

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb