Nová pravidla trhu s elektřinou prošla prvním čtením. Lépe ochrání spotřebitele a umožní jim snižovat výdaje

energiezamene.cz

Novela energetického zákona LEX OZE III, která přináší nová pravidla trhu s elektřinou, prošla prvním čtením. Zahrnuje zásadní změny pro ukládání elektřiny, poskytování služeb flexibility a jejich agregaci. Nová pravidla dají spotřebitelům možnost lépe řídit spotřebu energií a umožní jim tak snižovat výdaje za elektřinu. Novela také lépe ochrání zákazníky.

„V naší nejnovější novele se zaměřujeme na modernizaci energetiky a lepší ochranu zákazníků. Domácnostem a firmám umožní tato novela lépe řídit svou výrobu a spotřebu elektřiny a díky tomu snižovat výdaje. Posílí také jejich energetickou nezávislost,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela s tím, že oceňuje rozhodnutí poslanců schválit novelu v prvním čtení.

Podrobný popis nových pravidel, a to, jaké možnosti se díky nim otevřou zákazníkům, najdete na tomto odkazu. To, jak bude moderní energetika vypadat v praxi, najdete na webu Ministerstva průmyslu a obchodu www.energiezamene.cz.

pozvánka MISAN Pramet

Reklama

Novela také zahrnuje nová opatření na zlepšení ochrany spotřebitele. Zavádí totiž povinnost pro obchodníky s energiemi stanovit takzvaný index zajištění. To posílí transparentnost a umožní spotřebitelům lépe se rozhodovat při výběru svého dodavatele podle toho, jestli má nakoupeno dostatek energií pro pokrytí poptávky svých zákazníků.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo