Nový drátový EDM FANUC ROBOCUT se zdvihem 800 mm je ideální pro velké letecké díly

fanuc ROBOCUT α–C800iC

Nový ROBOCUT a–C800iC nabízí možnost osy Z 500 mm a několik dalších výjimečných funkcí, které zvyšují výrobu součástí pro letectví a kosmonautiku. Společnost FANUC nabízí novou nabídku drátového EDM, která poskytuje řadu pozoruhodných výhod v odvětvích, jako je letecký a kosmický průmysl, stejně jako v jiných průmyslových odvětvích, kde velké a složité součásti vyžadují vysoce kvalitní a vysokorychlostní obrábění. Nový ROBOCUT α–C800iC je největší model z nejnovější generace α-CiC drátových EDM strojů FANUC. Přestože nabízí 800 mm v ose X, 600 mm v Y a až 500 mm v Z, α-C800iC si stále dokáže udržet kompaktní půdorys díky své jedinečně tvarované nádrži.

Nyní je ROBOCUT α–C80 oficiálně dostupný v celé Evropě0iC se poprvé objevil na výstavě EMO 2023 v Německu. Aby návštěvníci EMO demonstrovali své působivé schopnosti, viděli stroj, jak drátem řeže složitou část letecké turbíny vyrobenou z nerezové oceli SUS304.

Stefan Raff, vedoucí prodeje FANUC Europe pro stroje ROBOCUT i ROBODRILL, říká: „ V EMO jsme vytvářeli štěrbiny pro jedle v rotoru leteckého motoru, čímž jsme předváděli špičkové technologie stroje. Je to složitá součást na výrobu, s velmi velkou vzdáleností od trysky k obrobku, ale díky inteligentním a snadno nastavitelným funkcím ROBOCUT se to zjednoduší. Dokonce i operátoři bez speciálních znalostí nebo dovedností mohou upravit stroj tak, aby bylo dosaženo optimálních výsledků .“

Drátové EDM stroje FANUC ROBOCUT řady α-CiC nabízejí řadu klíčových výhod pro díly o hmotnosti až 3 000 kg. Mezi atributy, které poskytují špičkový výkon a maximální spolehlivost, patří řezání více obrobků, uživatelsky přívětivá funkce CORE STITCH, extrémně rychlá doba plnění pouhých 160 sekund s možností Z500 nebo 120 sekund se standardním zdvihem v ose Z, rychlé navlékání drátu za 10 sekund , automatické převlékání, přesné dvojité servo řízení napětí drátu a kalený stůl obrobku. Snadná instalace, údržba a opravy, stroj je ztělesněním účinnosti.

fanuc ROBOCUT α–C800iC

Nové zařízení pro kontrolu výhozu (SF3) zajišťuje vysoce kvalitní řezání tím, že zabraňuje lámání drátu a podporuje stabilní vysokorychlostní obrábění, zatímco vylepšená mechanická struktura poskytuje přesnou přesnost stoupání a kruhovitost.

FANUC AI (umělá inteligence) vidí, že algoritmy strojového učení pomáhají dodávat správné množství tepelné kompenzace poloze drátu, a to i při kolísání okolních teplot. Za zmínku také stojí ROBOCUT-ODKAZisoftware, který poskytuje monitorování stavu stroje v reálném čase a pomáhá tak minimalizovat prostoje a zároveň měří spotřebu energie.

fanuc ROBOCUT α–C800iC

Mezi další výhody pro zákazníky patří uživatelské rozhraní iH Pro s bohatými funkcemi a 21,5” širokoúhlým vícedotykovým LCD. Ti, kteří investují do tohoto důležitého průmyslového pokroku, mohou také využít výhod vysoce přesného otočného stolu ROBOCUT-CCR, nakladače drátu pro podporu nepřetržitého bezobslužného obrábění a potenciálu pro připojení robota/kobota obsluhujícího stroje pomocí jediného ethernetového kabelu. Důležité je, že FANUC nabízí doživotní podporu stroje bez ohledu na provozní hodiny.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je globálním lídrem v průmyslové automatizaci, která dodává CNC řídicí systémy, roboty, coboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT a ROBOSHOT) do továren po celém světě. Od roku 1955 společnost FANUC významně přispívá k efektivitě a produktivitě výrobních společností po celém světě. Společnost FANUC, která působí na více než 270 místech po celém světě a obsluhuje více než 100 zemí s více než 9 000 zaměstnanci, nabízí hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC