Novým generálním ředitelem agentury CzechInvest bude Jan Michal

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela vybral ve výběrovém řízení na post generálního ředitele agentury CzechInvest Jana Michala. Ten ve funkci nahradí Petra Očka, který byl dosud pověřený řízením agentury z pozice vrchního ředitele sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu. Nový ředitel CzechInvestu oficiálně nastoupí ke 2. 4. 2024.

„Hlavním cílem je nyní to, aby CzechInvest fungoval jako moderní agentura podporující inovace a strategické projekty s vysokou přidanou hodnotou. Musí tak vytvářet co nejlepší investiční prostředí pro zahraniční partnery. Díky tomu pomůže naší ekonomice a zvýší tak její konkurenceschopnost,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Těším se na spolupráci s novým generálním ředitelem Janem Michalem a věřím, že jeho zkušenosti nám s hledáním nových a atraktivních investorů pomohou.“

Jan Michal CzechInvest CEO

„S výzvami spojenými s novou pozicí přichází i závazek ke zlepšování investičního a startupového prostředí v naší zemi. Těším se na spolupráci s týmem a překonávání společných cílů. Chci především navázat na práci mého předchůdce a přispět k dotažení významných investičních projektů současné vlády. Zaměřit bych se tedy chtěl především na příchod nových investorů či spolupráci se stávajícími, ať už jde o posilování soběstačnosti České republiky v oblasti výroby čipů nebo získání investice továrny na baterie do elektromobilů, takzvanou gigafactory,“ říká budoucí generální ředitel agentury CzechInvest Jan Michal.

Jan Michal vystudoval podnikohospodářskou fakultu VŠE a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Do agentury CzechInvest přichází z Evropské komise, kde působí jako zástupce ředitele sekce na Generálním ředitelství pro komunikaci a od roku 2017 vede odbor politického a ekonomického zpravodajství. Během českého předsednictví v roce 2022 působil jako zástupce šerpy na Úřadě vlády, kde se věnoval zejména reakci na energetickou krizi. V letech 2010-16 vedl Zastoupení EK v ČR a během své mise se mj. podílel na zapojení Česka do programu InvestEU a spolupráci s EIB. V roce 2016 mu prezident Hospodářské komory udělil Zlatou Merkurovu medaili za aktivní podporu podnikatelského prostředí v ČR. Předtím působil na Ministerstvu zahraničních věcí, včetně vyslání do zahraničí.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest