OMNIPOL slaví úspěchy i v dalších zemích Střední Asie

V sobotu 15. června úspěšně přistál na mezinárodním letišti v uzbeckém Taškentu zbrusu nový letoun L 410 UVP-E20 pro Uzbekistan Airways, největšího národního dopravce v regionu. Jde o první kus ze dvou, který si uzbecká strana objednala u společnosti OMNIPOL a jehož výrobcem je dceřiná společnost Aircraft Industries.

Letoun bude sloužit pasažérům na komerčních vnitrostátních linkách a byl zakoupen v rámci programu rozvoje tamní dopravní infrastruktury. Druhý letoun stejného typu bude v rámci daného kontraktu skupiny OMNIPOL dodán uzbecké aerolince v září tohoto roku. Profesionální realizace a velmi prestižní zákazník přispějí k šíření dobrého jména produkce Aircraft Industries v celém regionu Střední Asie.

Protokol o konečné přejímce prvního letounu byl podepsán Mgr. Michalem Jágrikem u příležitosti jeho cesty do teritoria v rámci podnikatelské mise vedené ministrem průmyslu a obchodu ČR, Ing. Jozefem Síkelou. Delegace navštívila a jednala během tří dnů v Tádžikistánu a Uzbekistánu.

Omnipol L410 Uzbekistan Omnipol L410 Uzbekistan

 

Uzbekistán je pro skupinu OMNIPOL dlouhodobě významný obchodním partnerem. Opravili a zmodernizovali jsme zde již šest kusů cvičných letounů L-39 patřících tamním Vzdušným silám, zmodernizovali šest letišť a před nedávnem podepsali již zmiňovaný kontrakt na dodávku prvních dvou letounů L 410 UVP – E20 pro Uzbekistan Airways. V Tádžikistánu se práce skupiny OMNIPOL úspěšně rozvíjí. Aktuálně zde mají velký potenciál projekty v oblastí letectví a radiokomunikace.

Podnikatelské mise mají významný vliv na budování mezinárodních vztahů a podporu dobrého jména českých firem ve světě. Členové delegace měli možnost se sejít s vrcholnými představiteli jednotlivých států a diskutovat s nimi možnosti vzájemné oboustranné obchodní spolupráce.

Zdroj zprávy: Omnipol
omnipol