Společnost OMNIPOL podepsala smlouvu s Uzbekistan Airways o prodeji letounů L 410 UVP-E20

Uzbekistán L410 Omnipol

Ve čtvrtek 15. června 2023 byla v uzbeckém Taškentu úspěšně podepsána smlouva mezi společnostmi OMNIPOL a Uzbekistan Airways na prodej letounů L 410 UVP-E20. Uzbekistan Airways je národní civilní dopravce v Uzbekistánu zajišťující letecké spojení po celém světě. Pyšní se dlouhou historií a rozsáhlou moderní flotilou včetně strojů typu Boeing 787 či Airbus A330. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších leteckých společností v regionu střední Asie. Svoji letovou základnu se nyní rozhodlo v rámci oživení a podpory rozvoje infrastruktury vnitrostátních letů rozšířit o 2 kusy strojů od českého tradičního výrobce dopravních letounů, Aircraft Industries.

L410 Omnipol

 

„Je to pro nás velká čest, že letadla naší výroby budou součástí tak významných aerolinií, jako jsou právě Uzbekistan Airways, u nichž budou zajišťovat spojení na regionálních trasách. Naše letouny jsou pro tento typ dopravy v náročných podmínkách ideální, “ řekl Jiří Podpěra, prezident společnosti OMNIPOL.

Uzbekistan L410 Omnipol

Požadovaná letadla jsou upravena na základě požadavků zákazníka, a to s kapacitou 19 pasažérů se zavazadly, celokoženými sedačkami a klimatizací pro plné pohodlí cestujících. První část dodávky je plánována již na červenec, druhá potom na konec letošního roku. Představitelé společností již zahájili jednání o další budoucí návazné spolupráci.

Uzbekistan L410 Omnipol

Zájem o naše stroje projevili nejvyšší uzbečtí představitelé a jednání byla plně podpořena během návštěvy vládní delegace českého premiéra Petra Fialy po asijských zemích.

Uzbekistan L410 Omnipol

Zdroj zprávy: Omnipol
omnipol