OSTROJ roste a přijme desítky nových lidí. Zájem je hlavně o svářeče a zámečníky

ostroj nábor zaměstnanců

Rostoucí opavská strojírenská firma OSTROJ plánuje v letošním roce přijmout přibližně 80 nových pracovníků. Společnost hledá zejména zkušené kandidáty na svářečské a zámečnické pozice, kterým chce ukázat, že i v Opavě můžou pracovat v moderním prostředí s moderními technologiemi.

ostroj operátor cnc

„OSTROJ roste zajímavými projekty s vysokou přidanou hodnotou. Roste také technologicky – zapojováním moderních technologií do výroby i vývoje. Ať už jde o robotickou kovací linku nebo navrhování automatizovaných linek ve virtuální realitě,“ sděluje Aleš Martínek, generální ředitel společnosti OSTROJ, a pokračuje: „V reakci na probíhající transformaci našeho výrobního portfolia a rostoucí poptávku po našich produktech a službách chceme v roce 2024 přijmout přibližně 80 nových zaměstnanců.“

Ostroj

OSTROJ v současnosti zaměstnává téměř 800 zaměstnanců v pěti výrobních divizích. Nejvíce nových kolegů přijme na divizích Kovárna a kalírna, Strojírna a Důlní a průmyslové technologie. Chce obsadit pozice jako strojní zámečník, svářeč kovů, kontrolor, technolog a další.

ostroj svařovací linka

„Šikovný a zkušený svářeč si u nás dokáže vydělat nadprůměrné peníze. K tomu získá náborový příspěvek 40 000 Kč a velmi bohatý benefitní program. Dveře ale mají otevřené i méně zkušení pracovníci bez předchozí praxe, hlavní podmínkou je nebát se zaučit a chtít pracovat,“ uvedla Dagmar Stloukalová, personální ředitelka společnosti OSTROJ.

Svým zaměstnancům nabízí OSTROJ řadu benefitů. Patří k nim příspěvek na stravování ve vlastní kantýně, příspěvek na zdravotní péči, kulturu či sport a dopravu do zaměstnání, dále profesní vzdělávání, penzijní připojištění, zvýhodněné mobilní tarify. Další finanční odměny jsou pak navázány na dosažení a překročení plánovaného hospodářského výsledku.

Ostroj virtuální realita

Nábor OSTROJ podpoří kampaní, která si klade za úkol bořit mýty, jež můžou o strojírenském oboru panovat.

„Jsme společnost se 75letou tradicí, to ovšem neznamená, že bychom stáli na místě. Rostoucí ambice firmy a perspektiva stabilního zaměstnání, to jsou hodnoty, kterými se chceme prezentovat. Uchazečům chceme ukázat, že mají možnost pracovat v moderním prostředí s moderními technologiemi, na projektech pro přední tuzemské i světové firmy. Ať už jde o výrobu mobilního bednění pro betonáž tunelů v Norsku, obsluhu robotické svařovací linky nebo práci na jedné z největších zinkovacích linek v České republice. Zkrátka OSTROJ roste a chceme, aby to lidé na pracovním trhu viděli jako kariérní příležitost,“ doplnila Dagmar Stloukalová.

Ostroj

Společnost OSTROJ jde vstříc budoucnosti i podporou technického vzdělávání. Spolupracuje se základními a středními školami v regionu, aby zajistila, že stejně jako OSTROJ, i budoucí generace techniků budou připraveny na výzvy 21. století.

Zdroj zprávy: Ostroj
OSTROJ a.s.