PBS Velká Bíteš znásobí výrobu v segmentu motorů do střel a dronů

pbs Černochová

V rámci cesty po klíčových podnicích českého obranného průmyslu navštívila výrobní areál naší společnosti ministryně obrany ČR Jana Černochová, která tak měla možnost se osobně seznámit s vysokou úrovní leteckých pohonných jednotek a dalších produktů určených pro letecký průmysl, které se vyvíjejí a vyrábí ve Velké Bíteši.

pbs Černochová

Během návštěvy se ministryně obrany setkala s výkonným ředitelem skupiny PBS GROUP Pavlem Čechalem, generálním ředitelem PBS Velká Bíteš Milanem Macholánem a dalšími zástupci společnosti. Ti ji seznámili mimo jiné i se záměrem zdvojnásobit v následujícím roce výrobu turbínových motorů pro různé typy především obranných bezpilotních aplikací.

pbs Černochová

Diskutovalo se také o podpisu memorand, která PBS Velká Bíteš podepsala v letošním roce s americkými leteckými výrobci, společnostmi Lockheed Martin a Pratt & Whitney.

pbs Černochová

„Společnost to posouvá velmi výrazně, vzhledem k tomu, že se prokázalo, že jsme schopni spolupracovat s největšími firmami na světě na společných projektech,” uvedl v rámci brífinku s novináři výkonný ředitel PBS GROUP Pavel Čechal.

Ministryně obrany Jana Černochová se také intenzivně zajímala o spolupráci PBS Velká Bíteš s ukrajinskými a izraelskými partnery. Dalším tématem byl boj s hybridními hrozbami, se kterými se v poslední době rovněž různými formami potýkáme.

pbs Černochová

„Jedná se o pokusy proniknout do vnitřních systémů společnosti či pokusy o diskreditaci nebo odkup společnosti,“ uvedl Milan Macholán, generální ředitel PBS Velká Bíteš.

pbs Černochová

V rámci této problematiky byla diskutována možnost zapojení armády, konkrétně aktivních záloh z našeho regionu, do cvičení zaměřeného na ochranu objektů výrobního areálu PBS Velká Bíteš.

pbs Černochová

Zdroj zprávy: PBS Group, a. s.
PBS