Společnosti PBS a Pratt & Whitney podepsaly Memorandum o porozumění s cílem společně vyvíjet APU příští generace

PBS a Pratt & Whitney

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. (PBS), významný český výrobce pomocných energetických jednotek (APU), turbínových motorů a dalších leteckých zařízení, a Pratt & Whitney (P&W), přední letecký výrobce se sídlem ve Spojených státech, podepsaly memorandum o porozumění (MoU) v rámci vývoje APU nové generace.

PBS a Pratt & Whitney

Primárním cílem této spolupráce je využít jedinečných schopností a odborných znalostí obou společností k identifikaci nových trendů ve vývoji pomocných energetických jednotek a definovat architekturu nové generace APU.

PBS a Pratt & Whitney

 

„Společnost Pratt & Whitney se těší na spolupráci se společností PBS při identifikaci možností vývoje jednotek APU příští generace,“ řekla Emmy Guzmán, ředitelka a generální manažerka oddělení APU a Turbojet společnosti Pratt & Whitney. „Naše společnost již s podobnými formami spolupráce v minulosti slavila úspěchy a toto Memorandum o porozumění poskytuje naším týmům pevný základ pro vývoj řešení, které lze využít v široké škále leteckých APU a dalších souvisejících produktů.“

PBS a Pratt & Whitney

Zdroj zprávy: PBS Group, a. s.
PBS