Perfektní hřídel – ještě rychleji

hřídele rexroth

U společnosti Bosch Rexroth lze nyní všechny standardní přesné ocelové hřídele konfigurovat online. Do konfigurátoru je také integrována celá řada nosných kolejnic hřídele. S novou řadou produktů dostupnou prostřednictvím online konfigurátoru mohou inženýři a technici vybrat, přizpůsobit a objednat své hřídele před importem do svého CAD systému. Rozsáhlé nové možnosti pro koncové a radiální obrábění zdvojnásobují rozsah konfigurovatelných hřídelí na celkem více než 9 000 variant. Řízený proces výběru trvá jen několik minut a kontrola věrohodnosti pomáhá vyhnout se chybám při zadávání informací.

Online konfigurátor nyní nabízí šest nových možností pro opracování konců hřídelů. Patří sem koncové otvory, čep s připojovacím čepem a vnitřním závitem nebo vnitřní závit s přednastaveným lícovaným otvorem. V závislosti na typu hřídele jsou přesné ocelové hřídele pro lineární pouzdra, které lze konfigurovat online, k dispozici v délkách od 15 do 6 850 mm a v průměrech od 3 do 110 mm.

Bosch rexroth Hřídele

Kromě individuálně konfigurovatelných plných a dutých hřídelí nyní online konfigurátor obsahuje také všechny varianty s nosnými kolejnicemi hřídele. Ty jsou navrženy tak, aby chránily hřídel proti ohnutí při přepravě vysokých nákladů na dlouhé vzdálenosti. Rozšířily se možnosti zejména pro radiální obrábění středních částí hřídele. K dispozici jsou nejen svislé vnitřní závity, ale také průchozí závity a vrtané otvory se zahloubením nebo bez něj.

Příslušná lineární pouzdra lze použít pro širokou škálu aplikací. Mají velmi dlouhou životnost a nabízejí vynikající rychlost chodu, hladký chod a tuhost. Standardní provedení lze použít i při teplotách do 200 °C. Lineární pouzdra Rexroth jsou nyní k dispozici v bezpočtu různých variant: Uzavřená nebo otevřená, odolná proti korozi, se stíracím těsněním nebo podélným těsněním, s přírubou nebo bez příruby nebo jako kompletní lineární sada.

Aby si zákazníci mohli rychle a snadno vybrat správná kruhová vedení nebo lineární pouzdra, poskytuje Bosch Rexroth také návrhářský nástroj Linear Motion Designer (LMD). Výpočtový program vede uživatele intuitivně procesem návrhu a v případě potřeby může předat výsledky online konfigurátoru. Plně digitální nástrojový řetězec tak pokrývá kompletní konstrukční proces pro přesné ocelové hřídele až po objednání – včetně stanovení ceny, automatického generování výrobní zakázky a poskytování CAD dat. Potvrzení objednávky také obsahuje jasné číslo materiálu, které lze použít k doobjednání konkrétní hřídele, aniž by bylo nutné ji znovu konfigurovat. Uživatel také okamžitě obdrží související 2D a 3D CAD data.

rexroth konfigurátor

 

Online konfigurátor je k dispozici v osmi jazycích

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonů a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost spojuje globální zkušenosti s aplikacemi v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a automatizace továren. Bosch Rexroth pomocí svých inteligentních komponent, přizpůsobených systémových řešení a služeb vytváří nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrický pohon a řídicí techniku, převodovou techniku ​​a lineární pohyb a montážní techniku, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích vygenerovalo v roce 2021 více než 31 000 zaměstnanců tržby ve výši přibližně 6,2 miliardy eur.

Chcete-li se dozvědět více, navštivtewww.boschrexroth.com

Bosch Group je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Celosvětově zaměstnává zhruba 401 300 zaměstnanců (k 31. prosinci 2021). Podle předběžných údajů vygenerovala společnost v roce 2021 tržby ve výši 78,8 miliard eur. Její činnost je rozdělena do čtyř obchodních sektorů: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods a Energy and Building Technology. Bosch jako přední poskytovatel internetu věcí nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, Průmysl 4.0 a propojenou mobilitu. Bosch sleduje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá své odborné znalosti v oblasti senzorové technologie, softwaru a služeb, stejně jako svůj vlastní IoT cloud, aby svým zákazníkům nabídla propojená řešení napříč doménami z jednoho zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly s její pomocí vyvinuty či vyrobeny. Bosch zlepšuje kvalitu života po celém světě pomocí produktů a služeb, které jsou inovativní a podněcují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii, která je „Stvořena pro život“. Bosch Group zahrnuje Robert Bosch GmbH a jejích zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v přibližně 60 zemích. Globální výrobní, inženýrská a prodejní síť společnosti Bosch, včetně prodejních a servisních partnerů, pokrývá téměř všechny země na světě. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je Bosch Group uhlíkově neutrální od prvního čtvrtletí roku 2020. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Na 128 místech po celém světě

Další informace jsou k dispozici online nawww.bosch.com.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth
rexroth bosch