Předsedou představenstva EGAP se stal David Havlíček

Ing. DAVID HAVLÍČEK, Ph.D., CFA

Novým předsedou představenstva Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) je David Havlíček. Do představenstva pojišťovny jej zvolilo Ministerstvo financí ČR. Novým členem představenstva EGAP byl s účinností od dnešního dne zvolen David Havlíček, který úspěšně prošel výběrovým řízením vypsaným na konci minulého roku Ministerstvem financí ČR, jediným akcionářem EGAP. Představenstvo pojišťovny jej následně zvolilo do svého čela na svém dnešním jednání. Havlíček působil v pojišťovně na různých pozicích více než deset let, od roku 2016 jako její finanční ředitel.

„Chtěl bych navázat na úspěchy, kterých pojišťovna za dobu své třicetileté existence dosáhla a soustředit se na aktuální výzvy, v první řadě ve spolupráci se státem znovu nastartovat podporu vývozu na Ukrajinu, abychom pomáhali českým exportérům,“ uvedl Havlíček.

Dosavadní předseda představenstva EGAP Jan Procházka v únoru opustil funkci, ve které strávil plných deset let. Byl jmenován novým členem bankovní rady České národní banky.

Ing. DAVID HAVLÍČEK, Ph.D., CFA

Ing. DAVID HAVLÍČEK, Ph.D., CFA
absolvoval Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde rovněž získal titul Ph.D. v oboru finance. Je také držitelem mezinárodního certifikátu v oblasti financí CFA. Po vysoké škole pracoval mj. na Úřadu vlády ČR jako vedoucí ekonomických analýz. V EGAP působí na různých pozicích přes 10 let. Nejprve jako poradce generálního ředitele, poté byl ředitelem pro strategická rozhodnutí a Solvency II a od roku 2016 vedoucím finančního úseku. V současnosti je také koordinátorem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Financím se věnuje i ve své publikační činnosti, je spoluautorem knihy Investor 21. století.

Zdroj zprávy: EGAP
egap