R-EMENDO – nový nástroj spoléhá na elektroniku

R-EMENDO

S pomocí robotů lze mnoho kroků následného zpracování provádět přesněji, rychleji a efektivněji. Elektrické odjehlovací vřeteno RCE se nyní připojilo k pneumatickému nářadí od specialisty na automatizaci SCHUNK. Energeticky účinný, nastavitelný nástroj je všestranný a zvládne širokou škálu obrobků.

R-EMENDO

Nové elektrické odjehlovací vřeteno RCE s radiální kompenzací a proměnnou rychlostí může být použito různými způsoby pro následné zpracování.

Průmyslové povrchové úpravy se enormně rozvinuly díky zvyšujícím se požadavkům. Ostré hrany, výčnělky nebo roztřepení lze nyní díky automatizovaným procesům bez námahy odstranit i na složitých obrobcích. Profitují z toho nejen lidé, protože odpadají nepříjemné a stresující pracovní kroky a snižuje se riziko úrazu. Výsledek přesvědčí také rovnoměrně čistými hranami a dokonalými povrchy.

Energeticky úsporné a tiché
S nástroji SCHUNK R-EMENDO mohou roboti převzít kromě manipulace s díly i další úkoly. Podle potřeby je lze připojit pomocí rychlovýměnných systémů specialisty na automatizaci. Nové elektrické odjehlovací vřeteno RCEdoplňuje předchozí portfolio pneumatického nářadí SCHUNK a nabízí ještě větší flexibilitu. Energeticky úsporný nástroj pracuje obzvlášť tiše a díky nastavitelným otáčkám až 50 000 ot./min a nastavitelnému přítlaku zvládne širokou škálu obrobků. Uživatelé mohou tyto parametry individuálně upravit a dosáhnout tak optimálních výsledků při následném zpracování. Kompenzační mechanismus také kompenzuje tolerance v obrysu obrobku. Kromě odjehlování lze tento všestranný nástroj použít také pro kartáčování, broušení a leštění, což výrazně rozšiřuje rozsah úkolů systému. Integrované monitorování procesu poskytuje zpětnou vazbu o zatížení vřetena a otáčkách. To zajišťuje méně odpadu a lepší kvalitu produktu.

Roboti umí obojí: nakládání i zpracování
V následném zpracování podporovaném roboty je velký potenciál, který dosud nebyl plně využit. Zejména společnosti, které již používají roboty pro nakládku a vykládku, mohou totéž použít pro následné zpracování. Zpravidla mohou být automaticky spojeny přímo s procesem obrábění v obráběcím stroji. Zatímco stroj pokračuje v obrábění, následné zpracování probíhá paralelně s hlavním časem. Tím se zkracuje doba výroby a také výrobní náklady obrobků při poměrně nízkém investičním objemu a rychlé návratnosti investice. Se správnými nástroji nic nestojí v cestě přechodu na automatizovaný proces. Každý, kdo by si chtěl nechat ověřit svou aplikaci zkušenými inženýry, je v dobrých rukou v aplikačním centru SCHUNK CoLab.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK