Roadshow podpory podnikání zavítala během podzimu do šestnácti měst Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje

Roadshow CzechInvest

Agentura CzechInvest, společně s dalšími partnerskými organizacemi, připravila semináře, jejichž cílem bylo představit aktuální a plánované programy podpory pro živnostníky a malé a střední podniky. Akce probíhaly ve dnech od 4. 10. do 14. 11. a přivítaly 427 účastníků.

Roadshow CzechInvest

„Zájemci měli nejen možnost dozvědět se více o novinkách a možnostech podpory podnikání na celonárodní i regionální úrovni, ale také konzultovat přímo na místě své dotazy se zástupci mnoha organizací. Hojná účast na seminářích ukazuje smysluplnost toho, co děláme,“ uvedl Michal Urban, ředitel Divize podnikatelského prostředí agentury CzechInvest.

Roadshow CzechInvest

Největší návštěvnost zaznamenal Moravskoslezský kraj. V rámci sedmi zastávek, které proběhly ve městech Bruntál, Karviná, Kopřivnice, Třinec, Opava, Frýdek-Místek a Ostrava, dorazilo 256 zájemců. Cílem akce bylo, stejně jako v Karlovarském i Ústeckém kraji, seznámení s aktuální nabídkou možností veřejné podpory a především s novinkami Operačního programu Spravedlivá transformace. Na akci vystoupili zástupci agentury CzechInvest, agentury CzechTrade, Moravskoslezského inovačního centra Ostrava, Technologické agentury České republiky, Agentury pro podnikání a inovace, Národní rozvojové banky, Moravskoslezského kraje, MS PAKT a Green Light – VŠB-TUO.

Roadshow CzechInvest

V Karlovarském kraji proběhla Roadshow podpory podnikání v pěti městech, a to v Sokolově, Mariánských lázních, Chebu, Ostrově a Karlových Varech. Celkový zájem o akci zde projevilo 90 účastníků. Roadshow pro Karlovarský kraj připravila karlovarská regionální kancelář CzechInvest s Ministerstvem životního prostředí, odborem Regionální stálé konference, Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání a Národní rozvojovou bankou.

Roadshow CzechInvest

Roadshow v rámci Ústeckého kraje proběhla ve čtyřech městech – v Ústí nad Labem, Děčíně, Chomutově a v Mostě, kde byl celkový počet zúčastněných 80. Akce v Ústeckém kraji mohla proběhnout díky ústecké regionální kanceláři CzechInvest a regionálním partnerům Inovační centrum Ústeckého kraje, Technologická agentura České republiky, Agentura pro podnikání a inovace a Národní rozvojová banka.

Roadshow CzechInvest

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest