SCHUNK – Inteligentní procesy v centru pozornosti

SCHUNK manipulace pneumatika

Na SPS, mezinárodním veletrhu průmyslové automatizace, od 8. do 10. listopadu, bude společnost SCHUNK ukazovat inovativní řešení pro budoucí témata, která hýbou automatizačním průmyslem – chytré komponenty a inteligentní automatizační procesy pro různá průmyslová odvětví.


Elektrické konfigurovatelné chapadlo ELG s dlouhým zdvihem má jedinečný poměr síly a zdvihu a nabízí okamžitě dostupnou ovladatelnou sílu uchopení.

Požadavky na automatizační úlohy se změnily: řešení manipulace musí být integrována rychle, flexibilně přepracována a musí být zcela otevřená z hlediska konektivity. Expert na automatizaci SCHUNK prosazuje tento přístup a na SPS v Norimberku představuje nové produktové inovace, které jsou extrémně flexibilní, umožňují síťové procesy ve všech sektorech a vytvářejí možnosti přizpůsobení, které lze snadno implementovat pro každého. Za tímto účelem společnost SCHUNK sleduje konzistentní digitální strategii s cílem učinit procesy flexibilnějšími, transparentnějšími a konzistentně propojenými sítí, čímž se zlepší schopnost rychlé reakce a produktivita.

SCHUNK manipulace obrobek
Robustní a všestranné: Elektrický univerzální chapač EGU je zvláště vhodný pro flexibilní nakládání a vykládání obráběcích strojů. Je k dispozici se všemi běžnými komunikačními rozhraními, funkčními bloky PLC a pluginy od předních výrobců robotů.

Flexibilní manipulace v náročných prostředích
Bez ohledu na to, zda se jedná o automatizační úlohy v drsném obráběcím prostředí nebo v čistém laboratorním prostředí, společnost SCHUNK návštěvníkům veletrhu představí nové mechatronické uchopovací komponenty, které stanoví nové standardy z hlediska flexibility, rozmanitosti rozhraní a spolehlivosti procesu.

Nové univerzální chapadlo EGU je robustní a všestranné . Díky svému standardnímu těsnění je paralelní chapadlo chráněné proti korozi a nízkému opotřebení zvláště vhodné pro flexibilní manipulaci se surovými a hotovými díly různých velikostí v drsném a znečištěném prostředí obráběcích strojů. Jeho uchopovací síla je plynule nastavitelná a dostupná přímo ze stoje, což poskytuje dodatečnou bezpečnost při odebírání obráběných obrobků. S různými hmotnostmi obrobků lze výkon flexibilně zvýšit až o 150 % v režimu StrongGrip.

Nový uchopovač EGK pro malé díly je zodpovědný spíše za jemnější věci: V laboratoři nebo v elektronickém průmyslu nabízí bezpečnost při manipulaci s filigránovými díly, jako jsou lahvičky na vzorky nebo desky plošných spojů. Díky svému hladkému vedení v kombinaci s režimem SoftGrip lze jemně uchopit i obzvláště křehké obrobky.

Obě chapadla mají integrovanou funkci udržování uchopovací síly s detekcí ztráty obrobku. Během integrace nebo po zapnutí není nutné žádné odkazování. To šetří čas a snižuje náklady na uvedení do provozu. Díky permanentní detekci polohy mají uživatelé vždy absolutní kontrolu nad procesem. SCHUNK nabízí komponenty se všemi běžnými komunikačními rozhraními, funkčními bloky PLC a pluginy od předních výrobců robotů. To umožňuje jejich rychlou a snadnou integraci bez dalších bran nebo programování.

Schunk 2D chapadlo
V nové 2D uchopovací sadě – zde v kombinaci s novým elektrickým univerzálním chapadlem EGU – lze bezpečně manipulovat s předměty náhodně uspořádanými na jedné úrovni.

Automatizované pro optimální přilnavost
Společnost SCHUNK vyvinula 2D uchopovací sadu pro manipulaci s jednotlivými předměty náhodně uspořádanými v rovině . Po aplikačních sadách MTB pro jednoduchou částečnou automatizaci nakládání a vykládání strojů jde o další komponent, se kterým odborník na automatizaci poskytuje svým zákazníkům automatizační řešení připravené k použití. 2D Grasping Kit se skládá z kamerového systému včetně objektivu, aplikačního uchopovacího systému, průmyslového PC SVC a pluginu pro snadnou integraci do řídicí jednotky robota. Jádrem je software AI vyvinutý společností SCHUNK, který spolehlivě zajišťuje detekci i za měnících se vizuálních podmínek. Všechny komponenty v sadě jsou vzájemně dokonale sladěné a procesně spolehlivé.

Chytrá služba šetří čas a peníze
S novými konfigurátory pro chapadla a prsty chapadla nabízí technologický lídr praktické moduly, které posouvají cestu k řešení specifickým pro zákazníka na novou úroveň. I bez znalostí návrhu lze rychle dostupná individuální řešení navrhnout ve třech krocích a za pouhých 10 minut. Dvě nová chapadla s dlouhým zdvihem jsou zvláště vhodná pro manipulaci s velkými a těžkými díly, například v obalovém průmyslu, v automobilovém průmyslu nebo v logistice. Mají poměr síly a zdvihu, který je na trhu jedinečný. To je umožněno velkou momentovou kapacitou profilového kolejnicového vedení. Umožňují přesný úchop delšími prsty chapadla až o 800 mm. Nové pneumatické 2prstové paralelní chapadlo PLGmůže tak bez námahy manipulovat i s objemnými obrobky z těžko přístupných přepravních kontejnerů s uchopovací silou až 12 000 N. V závislosti na aplikaci lze jeho zdvih čelisti konfigurovat s milimetrovou přesností mezi 100 mm a 400 mm na čelist. Jeho elektrickým protějškem je chapadlo ELG s dlouhým zdvihem. Kromě podobných výkonových vlastností má elektrický pohon s volně přizpůsobitelným servomotorem a lze jej tedy flexibilně ovládat nebo integrovat do stávajících konceptů. Může být také plynule polohován po celém zdvihu, což dále optimalizuje doby cyklů v procesu manipulace.

Díky společnosti SCHUNK již není nutná vlastní konstrukce a výroba prstů chapadla podle požadavků zákazníka. S novým prstovým konfigurátorem FGR je návrh extrémně snadný a šetří nejen 50 % nákladů, ale také cenný čas a zdroje. Bezlicenční webové nástroje založené na prohlížeči jsou volně dostupné na webu SCHUNK.

SCHUNK na SPS 2022: hala 3A, stánek 111

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK