Selektor technologie lineárního pohybu přináší revoluci ve strojírenství

rexroth selector

Změna paradigmatu v online prodeji: Bosch Rexroth svým holistickým a na zákazníka zaměřeným přístupem nastavuje měřítko pro digitální konfiguraci průmyslového zboží. Během několika minut na dynamické webové stránce plně integrované nástroje založené na prohlížeči intuitivně vedou specialisty na strojírenství a strojírenství od nápadu k zadání objednávky. A volič pro elektromechanické válce – který Bosch Rexroth také prezentuje na veletrhu automatica 2022 – spouští proces. Protože spojuje výběr, dimenzování, konfiguraci, katalog, CAD a e-shop, je počet interakcí snížen na minimum. Zejména grafické uživatelské rozhraní generuje výraznou úsporu času s výsledky v reálném čase a živým 3D modelem, stejně jako doporučeními vhodných produktů s konkrétními cenami a dodacími lhůtami.

Ve světle rostoucího tlaku na snižování nákladů a časových výdajů musí konstrukční a technologická oddělení plánovat, navrhovat, detailovat a optimalizovat své mechanické a výrobní části s rostoucí rychlostí. Kromě toho generace smartphonů očekává inženýrské nástroje nezávislé na zařízení, jejichž snadné použití je založeno na moderních portálech business-to-customer (B2C).

Bosch Rexroth Selektor

Online volič elektromechanických válců, který byl od základu přepracován, splňuje tyto složité požadavky trhu. Základem je tzv. jednostránková architektura. To znamená, že celý proces – od výběru po zadání objednávky, stejně jako aspekty designu a funkčnosti – je prezentován v jediném HTML dokumentu a požadovaný obsah je následně dynamicky načítán.

Webový selektor zkracuje čas od nápadu po objednání umístění přizpůsobeného elektromechanického válce na několik minut. Za tímto účelem Bosch Rexroth zodpovídá za celý procesní řetězec: od hrubého přes detailní návrh a plánování, včetně informací o ceně a dodávce, až po přímé zadávání objednávek s předchozím stažením CAD dat a datových listů. Dříve časově náročné dílčí procesy, jako jsou předběžné schůzky, schvalování a cenové nabídky nebo přepočty s jinými parametry, již nejsou nutné nebo jsou výrazně omezeny v časovém měřítku.

S ohledem na co největší zvýšení účinnosti pokrývá nový volič širokou škálu variací od cca 3000 elektromechanických válců. Uložené a inteligentně propojené informace o jednotlivých komponentách snižují počet interakcí na minimum. Hrubá definice produktu podle zvolené aplikace začíná u továrně nastavených hodnot týkajících se montážní polohy, upevnění a zatížení, jakož i dráhy, doby cyklu a pohonu. S každým výběrem nebo zadáním parametru se automaticky upraví základní informace zobrazené v grafických záložkách. K dispozici je detailní pohled pro doladění designu.

Výsledek v reálném čase vizualizuje aktuální stav projektu spolu s živým 3D modelem pomocí skutečných CAD dat. Po zadání několika prvních informací selektor doporučí odpovídající produkty, které jsou také průběžně v průběhu procesu upravovány. Kliknutím na produkt volič okamžitě zobrazí technické specifikace a přehled konfigurace. Aktuální projekt lze uložit a sdílet prostřednictvím odkazu pro flexibilní spolupráci. Nástroj je optimalizován i pro tablety.

Nový přístup k výběru a kalkulaci až po zadání objednávky
Volič pro elektromechanické válce je průběžně rozšiřován o nové jazyky a funkce, jako jsou filtry, uživatelské skupiny a vizualizace. V budoucnu Bosch Rexroth dále rozšíří svou řadu plně integrovaných online voličů. To platí pro technologii lineárního pohybu i pro další obchodní oblasti.

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonů a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost spojuje globální zkušenosti s aplikacemi v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a automatizace továren. Bosch Rexroth pomocí svých inteligentních komponent, přizpůsobených systémových řešení a služeb vytváří nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrický pohon a řídicí techniku, převodovou techniku ​​a lineární pohyb a montážní techniku, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích vygenerovalo v roce 2021 více než 31 000 zaměstnanců tržby ve výši přibližně 6,2 miliardy eur.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.boschrexroth.com

Bosch Group je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Celosvětově zaměstnává zhruba 402 600 Boschzaměstnanců (k 31. prosinci 2021). Společnost vygenerovala v roce 2021 tržby ve výši 78,7 miliard eur. Její činnost je rozdělena do čtyř obchodních sektorů: Řešení mobility, Průmyslové technologie, Spotřební zboží a Energie a technologie budov. Bosch jako přední poskytovatel internetu věcí nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, Průmysl 4.0 a propojenou mobilitu. Bosch sleduje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá své odborné znalosti v oblasti senzorové technologie, softwaru a služeb, stejně jako svůj vlastní IoT cloud, aby svým zákazníkům nabídla propojená řešení napříč doménami z jednoho zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly s její pomocí vyvinuty či vyrobeny. Bosch zlepšuje kvalitu života po celém světě pomocí produktů a služeb, které jsou inovativní a podněcují nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii, která je „Stvořena pro život“. Bosch Group zahrnuje Robert Bosch GmbH a jejích zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v přibližně 60 zemích. Globální výrobní, inženýrská a prodejní síť společnosti Bosch, včetně prodejních a servisních partnerů, pokrývá téměř všechny země na světě. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je Bosch Group od prvního čtvrtletí roku 2020 uhlíkově neutrální. Základem budoucího růstu společnosti je její inovační síla. Na 128 místech po celém světě

Zdroj zprávy: Rexroth
rexroth bosch