Siemens představuje investiční strategii ve výši 2 miliard eur na podporu růstu, inovací a odolnosti

Za účelem urychlení budoucího růstu, podpory inovací a zvýšení odolnosti dnes Siemens představil investiční strategii ve výši 2 miliard eur, především pro nové výrobní kapacity, inovační zařízení, školicí střediska a další proprietární místa. Siemens také oznámil výstavbu nové továrny na high-tech v Singapuru, aby mohl v budoucnu ještě lépe obsluhovat rychle rostoucí trhy v jihovýchodní Asii.

Siemens

Nová továrna na high-tech v Singapuru

“Naše technologie slouží dlouhodobým růstovým trendům. Podporujeme naše zákazníky, aby se stali konkurenceschopnějšími, odolnějšími a udržitelnějšími. Siemens roste výrazně rychleji než trh. Proto dnes oznamujeme investiční strategii na podporu budoucího růstu, abychom řídili inovace a také naše vlastní, abychom zvýšili odolnost,“ řekl Roland Busch, generální ředitel Siemens AG. “Investice podporují naši strategii propojovat fyzický a digitální svět a naše zaměření na diverzifikaci a lokalizaci našeho podnikání. Jasně využíváme naši silnou globální stopu k podpoře růstu na klíčových světových trzích.”

Siemens navíc plánuje ve fiskálním roce 2023 zvýšit své investice do výzkumu a vývoje (R&D) zhruba o 0,5 miliardy EUR ve srovnání s předchozím rokem. Důraz je kladen na oblasti umělé inteligence a průmyslového metaverze. Investice do výzkumu a vývoje se zaměřují na posílení vedoucí pozice společnosti Siemens v klíčových technologiích, jako jsou simulace, digitální dvojčata, umělá inteligence a výkonová elektronika. Vývoj otevřené digitální obchodní platformy Siemens Xcelerator má také důsledně pokračovat. Společnost nedávno oznámila partnerství se společností Microsoft s cílem urychlit generování kódu pro průmyslovou automatizaci pomocí ChatGPT.

Nové a další kapacity v jihovýchodní Asii
Aby uspokojil rostoucí poptávku v jihovýchodní Asii, Siemens dnes oznámil výstavbu nové továrny na špičkové technologie v Singapuru. Je vyvíjen, plánován a postaven pomocí špičkových technologií od společnosti Siemens: s digitálním dvojčetem a inovativním a inteligentním hardwarem. Investice do nového závodu budou činit zhruba 200 milionů eur. Továrna nastaví nový standard pro síťové propojení – také proto, aby demonstrovala možnosti digitalizace – a integruje vysoce automatizované výrobní procesy. Investice vytvoří více než 400 pracovních míst.

Strategie pro všechny regiony s vlnou globálních investic
Siemens v rámci své investiční strategie a vzhledem k rychle rostoucímu podnikání v Číně také rozšíří svou digitální továrnu v Čcheng-tu a co nejlépe využije příležitosti regionálního růstu v Číně pro Čínu. Společnost investuje 140 milionů eur (1,1 miliardy RMB) a vytváří 400 nových pracovních míst. Mnoho čínských zákazníků společnosti Siemens je prvními uživateli nových technologií, zejména v oblastech digitalizace a high-tech výroby. Z tohoto důvodu také Siemens oznámil investici do nového digitálního inovačního centra pro výzkum a vývoj v Shenzhenu. Konkrétně by se měl urychlit vývoj systémů řízení pohybu s digitalizací a výkonovou elektronikou. Kromě toho byla v listopadu 2022 v Číně spuštěna otevřená digitální obchodní platforma Siemens Xcelerator.

30 let Siemens Trutnov

Série oznámení
Již na začátku roku se Siemens rozhodl rozšířit výrobu v Trutnově v České republice. Tím se zvýší kapacita továrny na majáky WEF v německém Ambergu. Siemens navíc investuje 30 milionů eur do rozšíření svého závodu na rozváděče ve Frankfurtu-Fechenheimu. Siemens Mobility také nedávno oznámil plány investovat 220 milionů dolarů do výstavby nového závodu na montáž vlaků v Lexingtonu v Severní Karolíně. To má uspokojit rostoucí poptávku po osobních vlacích ve Spojených státech. Závod do roku 2028 vytvoří více než 500 pracovních míst. Do plánovaných investic ve výši 2 miliard EUR a očekávaného nárůstu výdajů na výzkum a vývoj o zhruba 0,5 miliardy EUR je zahrnuta také společnost Siemens Healthineers.

Zdroj zprávy: Siemens
logo Siemens