Skupina OMNIPOL součástí podnikatelské mise premiéra Fialy po Africe

omnipol fiala afrika

Skupina OMNIPOL v čele s prezidentem Jiřím Podpěrou a předsedou představenstva Jozefem Pigou se stala součástí podnikatelské mise premiéra Petra Fialy po Africe. První zastávkou byla Etiopie, kde se o víkendu setkal náš prezident s místními představiteli. Mezi nimi byl i velitel vzdušných etiopských sil generálporučík Yilma Merdassa.

omnipol fiala afrika
Skupina OMNIPOL podniká v zemi řadu aktivit. Spolupracuje například na modernizaci L-39, dodává letecké simulátory či se podílí na výcviku pilotů. I proto prezident Jiří Podpěra předal veliteli tamních vzdušných sil panu Merdassovi model L-39 v etiopských barvách.

V rámci cesty proběhla v Etiopii i řada významných jednání, konalo se také business fórum. Delegace v čele s premiérem navštívila i řadu významných míst. Jedním z nich byla i letecká základna v Bishopu, kde si premiér Petr Fiala vyzkoušel i simulátor cvičného letounu L-39.

omnipol fiala afrika

 

„Na letecké základně v Bishopu jsem se setkal i se zaměstnanci skupiny OMNIPOL. Je dobře, že zde působí a dělají dobré jméno České republice. Měl jsem možnost si vyzkoušet i simulátor L-39. Musím říct, že to byl docela intenzivní zážitek,“ ocenil naše působení v africké zemi premiér.

Další zastávkou byla Keňa. Do jejího hlavního města Nairobi přistál vládní letoun s podnikatelskou delegací v neděli večer.

omnipol fiala afrika

L 410 NG razí cestu do Afriky
Skupina OMNIPOL má díky cestě do Afriky již první úspěchy. Nová generace L 410 z dílny kunovické Aircraft Industries si pomalu razí cestu do Afriky. Prezident společnosti Jiří Podpěra se v Etiopii setkal s tamním ředitelem úřadu pro civilní letectví Getachewem Mengistem, kterému představil vlastnosti naší čtyřistadesítky. Po přátelském jednání ho pozval na Airshow v Dubaji, kde se bude prezentovat i naše skupina OMNIPOL a kde bude k vidění právě L 410 NG. Etiopský ředitel úřadu pro civilní letectví Getachew Mengiste pozvání prezidenta Jiřího Podpěry s radostí přijal, a přislíbil tak účast na dubajské Airshow.

omnipol l-410 ng

Tam se skupina OMNIPOL, včetně našich dceřiných společností ERA, MESIT, Aircraft Industries a AERO Vodochody Aerospace, bude prezentovat na stánku českých firem pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva obrany.

(zdroj fotografií: Úřad vlády)
Zdroj zprávy: Omnipol
omnipol