Snadné a efektivní svařování TIG

Svařování TIG je skutečné umění a je považováno za královskou disciplínu spojovacích procesů. Nový Fronius Artis dělá všechnu čest svému názvu, který je odvozen od latinského „arte“ a znamená umění. Kdykoli musí svarové spoje splňovat nejpřísnější normy jak z hlediska vzhledu, tak z hlediska kvality, je po ruce praktický, lehký kompaktní přístroj s nekompromisně stabilním obloukem. Ve stejnosměrných výkonových třídách 170 A až 210 A zaujme Artis řadou funkcí, které byste jinak očekávali pouze u větších profesionálních přístrojů TIG.

Fronius artis TIG

Robustní, univerzální, vážící pouhých deset kilogramů: Artis je spolehlivým společníkem, ať už pro bezvadné viditelné svary na nerezovém zábradlí, nebo plaveckých bazénech, pro vysoce kvalitní trubkové spoje i přesnou práci při stavbě kontejnerů a průmyslových zařízení. Nové přístroje Fronius TIG se zaměřují na uživatelský komfort, spolehlivost a energetickou účinnost – a Artis je samozřejmě vybaven všemi oblíbenými funkcemi svého předchůdce Fronius TransTig.

Fronius artis TIG

Přesvědčivý kompletní balíček TIG
Jednoduché otočné tlačítko a přehledný, osvětlený funkční displej velmi usnadňují ovládání. Jedenáct nejdůležitějších parametrů lze během okamžiku vybrat přímo na displeji a pak už můžete začít! Nastavitelný pulzní oblouk zajišťuje vynikající vzhled svaru a ukazuje své přednosti zejména v nucených polohách a u velmi tenkých materiálů. U opakujících se svarových spojů se osvědčil režim bodování: Svařované body lze realizovat v pravidelných intervalech. Také je možné nastavit volitelnou dobu pauzy a dále pokračovat v intervalovém svařování. Funkce TAC je zase ideální pro přesné stehování dílů. Přináší až 50% úsporu času a zajišťuje, že nedojde k téměř žádnému zabarvení, což je jednoznačná výhoda pro kvalitu svaru při pozdějším převařování stehovaných míst.

Fronius artis TIG

Kromě toho u plně digitalizovaných přístrojů Artis jsou kdykoli možné aktualizace. Díky tomu jsou perspektivní a ještě flexibilnější při použití. Informace o systému lze však také snadno číst prostřednictvím rozhraní USB, které je bezpečně umístěno uvnitř krytu.

Efektivní využití energie
Technologie uvnitř přístroje Artis zajišťuje, že se svářeč může plně soustředit na svarový spoj – zcela nezávisle na kolísání napětí. Sofistikovaná invertorová technologie spolehlivě kompenzuje až 30% kolísání sítě a poskytuje maximální výstupní výkon pro svařovací proces. Čtyři minuty svařování najednou nepředstavují pro inteligentně řízený agregát žádný problém.

Integrovaná funkce Power Factor Correction (PFC) zajišťuje sinusový odběr proudu a efektivně využívá stávající výkon. Z elektrické sítě se odebírá pouze tolik proudu, kolik je potřeba. To šetří energii a navíc poskytuje velký akční rádius. Ani při delším síťovém vedení nedochází ke ztrátám výkonu. PFC zlepšuje také schopnost použití s elektrocentrálou a poskytuje přepěťovou ochranu až do 400 V.

Fronius artis TIG

Dlouhá životnost díky přísným testům odolnosti
Všechna svařovací řešení od společnosti Fronius jsou navržena tak, aby byla obzvláště robustní a spolehlivá. Při každodenním používání by měla spolehlivě fungovat v drsných podmínkách i za nepříznivých povětrnostních a environmentálních podmínek. Než vůbec opustí továrnu, musí projít osmi náročnými testy odolnosti. Interní standardy společnosti Fronius jsou přitom vždy výrazně vyšší než zákonem požadované mezní hodnoty. Artis také čelil výzvám nárazových a pádových zkoušek, testům vlhkosti a chladu, zkoušce v solné mlze, pořádně se jím třáslo, byl vystaven nejjemnějšímu kovovému prachu a podroben testu dovoleného zatížení – to vše s cílem, aby tvrdá skořepina chránila sofistikovanou technologii uvnitř přístroje po mnoho let.

Další podrobnosti o novém přístroji Fronius Artis najdete zde.

Zdroj zprávy: Fronius