Společnost TRUMPF představuje mimořádně všestranný vláknový laser

trufiber p TRUMPF

Společnost TRUMPF, která se zabývá špičkovými technologiemi, vyvinula mimořádně univerzální řadu vláknových laserů pro elektromotory a vodíkové palivové články. Na předním světovém veletrhu LASER – World of Photonics v Mnichově představí tato high-tech společnost laser TruFiber P.

TruFiber P

Foto: TRUMPF

“S novými vláknovými lasery TruFiber P mohou uživatelé vyrábět základní komponenty elektrických pohonů a vodíkových palivových článků rychle a obzvláště spolehlivě,” říká Mark Richmond, produktový manažer odpovědný za vláknové lasery ve společnosti TRUMPF.

Rozšiřuje se portfolio vláknových laserů TRUMPF
High-tech společnost nyní nabízí TruFiber P ve verzích s nízkým výkonem od 500 W do 2000 W, včetně jednomódových variant, které doplňují stávající vícemódové verze s vysokým výkonem. “Tím se portfolio vláknových laserů TRUMPF rozšiřuje,” říká Richmond. V každé verzi mohou uživatelé kombinovat vláknový laser s kompletní technologií laserového systému TRUMPF. Ta zahrnuje programovatelnou zaostřovací optiku nebo řešení pro monitorování stavu. Jednovidové vlákno, které může být dlouhé až deset metrů, umožňuje uživatelům flexibilněji navrhovat přesnou výrobu, protože zdroj paprsku nemusí být umístěn přímo vedle laserové buňky.

Foto: TRUMPF trufiber p

Foto: TRUMPF

Svařování vláknovým laserem pro nové zdroje energie pro elektrická vozidla
Výrobci musí velmi přesně a hermeticky svařovat základní součásti palivových článků, ultratenké bipolární desky z nerezové oceli. Vodík, nejmenší molekula na světě, nesmí za žádných okolností uniknout, jinak by byl celý palivový článek nepoužitelný. Jednomódový vláknový laser s průměrem jádra pouhých 25 mikrometrů umožňuje tento vysoký stupeň přesnosti.

“TruFiber P je obzvláště vhodný pro zpracování těchto jemných komponent vodíkových palivových článků,” říká Richmond. To je možné díky vysoké kvalitě paprsku při jednovidovém provozu.

Svařování měděných spojů elektromotorů vláknovým laserem
Výrobci elektrických pohonů mohou využít také TruFiber P s novou dodatečnou technologií tvarování paprsku BrightLine Mode, která umožňuje vláknovému laseru svařovat měď bez rozstřiku. S novou funkcí BrightLine Mode se vláknový laser hodí například pro svařování měděných vlásenek elektromotorů.

TruFiber P

Foto: TRUMPF

“TruFiber P vždy poskytuje trvale dobrou kvalitu. Výrobci šetří materiál a tím i náklady, protože mají méně zmetků,” říká Richmond.

To je možné díky optimalizovanému profilu paprsku režimu BrightLine Mode, který zajišťuje velmi stabilní dírku pro drážku během procesu svařování. Uživatelé mohou vláknovým laserem svařovat také měkkou ocel, nerezovou ocel nebo hliník, a to rychle, spolehlivě a bez rozstřiku, čímž dosáhnou vynikající kvality svaru.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo