TRUMPF zefektivňuje výrobu pomocí umělé inteligence

trumpf

Společnost TRUMPF, která se zabývá špičkovými technologiemi, vyvinula aplikaci umělé inteligence pro lasery, která ještě více zefektivňuje výrobu. Výrobci elektromobilů ji například mohou využít k výrobě většího počtu elektromotorů za kratší dobu. Výsledkem je také méně přepracování a zmetků.

trumpf easymodel ai

Foto: TRUMPF

“V budoucnu chceme pomocí AI pozvednout celkový systém laserů, optiky, senzorové techniky a softwaru na novou výkonnostní úroveň. Proto pokračujeme ve vývoji dalších řešení AI, díky nimž budou laserové procesy v průmyslu ještě výkonnější a ziskovější,” řekl Christian Schmitz, generální ředitel pro laserovou techniku společnosti TRUMPF.

Proces AI se již prakticky osvědčil v sériové výrobě pro e-mobilitu a lze jej použít v různých aplikacích laserového svařování.

Umělá inteligence výrazně zvyšuje robustnost výroby
Na veletrhu LASER – World of Photonics nyní společnost TRUMPF poprvé veřejnosti předvádí, jak umělá inteligence podporuje laserové svařování: Představuje svá řešení AI EasyModel AI, které vytváří algoritmus, a AI filtr pro VisionLine Detect, který tento algoritmus aplikuje.

Aby bylo zajištěno, že svar bude vždy na správném místě, musí laserová senzorová technologie přesně umístit geometrii svaru na součást – jinak hrozí riziko zmetků. Znečištění nebo poškrábání součásti, špatné světelné podmínky v pracovním prostoru nebo vysoce reflexní materiály, jako je měď, ztěžují polohování. Řešení TRUMPF AI podporuje zpracování obrazu, a tím tyto rušivé vlivy omezuje.

trumpf isionline ai

Foto: TRUMPF

Uživatel trénuje řešení AI
Uživatel musí umělou inteligenci před jejím použitím vycvičit. Za tímto účelem strojový zadavatel označí příslušné oblasti komponent v příslušném obrazovém médiu. K tomu nejsou zapotřebí znalosti programování. Používání tohoto systému je stejně jednoduché a intuitivní jako používání malovacích a kreslicích programů, které každý zná z chytrých telefonů nebo počítačů. Model umělé inteligence vytvořený tréninkem se pak používá ve filtru umělé inteligence pro systém zpracování obrazu VisionLine Detect.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo