Vedení společnosti OMNIPOL jednalo s uzbeckým premiérem

Uzbekistán omnipol

Předseda představenstva společnosti OMNIPOL Jozef Piga se ve středu 11. října setkal s uzbeckým předsedou vlády Abdullou Aripovem na bilaterálním jednání. Společnost se špičkami Uzbekistánu spojují blízké vztahy.

Uzbekistán omnipol

Následovala schůzka vedení s předsedou představenstva Uzbekistan Airways Shurchatem Chudajkulovem v sídle společnosti. V přátelském duchu se jednání vedlo hlavně o dalším možném posílení uzbecké letecké flotily naší čtyřistadesítkou. V tomto duchu se podepsalo i memorandum.

Uzbekistán omnipol

Oběma jednáním předcházelo ještě Česko-uzbecké podnikatelské fórum, které se konalo v hotelu Hilton za účasti členů vlády. Přítomen byl premiér Petr Fiala či ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Na akci nechyběli samozřejmě ani zástupci společnosti OMNIPOL.

Uzbekistán omnipol

Premiér Petr Fiala v zahajovacím proslovu ocenil, že kromě politických špiček budují vztahy s Uzbekistánem také soukromé firmy. V této souvislosti vyzdvihl společnost OMNIPOL, a právě naše dvě L 410 NG, které byly v minulých měsících dodány do Uzbekistánu a slouží tam na pravidelných linkách.

Uzbekistán omnipol

Zdroj zprávy: Omnipol
omnipol