Vědět, kde se co nachází: TRUMPF uvádí na trh nový sledovací software pro výrobu

omlox trumpf

Společnost TRUMPF Tracking Technologies, kterou TRUMPF založil v roce 2021, spustila letos v létě nový program pro sledování digitálně propojené výroby. Tento software je jediným řešením na světě, které dokáže lokalizovat všechny systémy kompatibilní s otevřeným lokalizačním standardem “omlox”. “Díky Corivě mohou uživatelé sledovat celý svůj výrobní provoz v reálném čase, aniž by museli investovat do nové IT infrastruktury. Výsledkem je zvýšení efektivity v celém procesním řetězci,” říká Daniel Bossert, ředitel pro zákazníky společnosti TRUMPF Tracking Technologies.

coriva engine omlox trumpf

Foto: Trumpf

Sledování v reálném čase
Uživatelé, kteří chtějí Corivu nasadit, vybaví své výrobní zařízení inteligentními satelity. Na objekty, které chtějí ve výrobě sledovat, instalují digitální značky, tzv. tagy. Mohou to být například zakázky, materiál, palety, kontejnery, montážní vozíky, vysokozdvižné vozíky, dopravní systémy bez řidiče, nástroje nebo drony. Tagy jsou schopny odesílat svou aktuální polohu na satelity každých 125 milisekund. Pomocí algoritmu dokáže software vypočítat údaje o poloze všech označených objektů a digitálně zmapovat výrobní zařízení v reálném čase. Jedinečnost softwaru Coriva spočívá v tom, že dokáže lokalizovat i tagy jiných výrobců; jediným požadavkem je, aby byly kompatibilní s otevřeným průmyslovým standardem “omlox”. Společnost TRUMPF Tracking Technologies využívá pro Corivu ultraširokopásmovou technologii (UWB). Ta je ideální pro přesné a robustní sledování objektů v průmyslovém prostředí.

omlox trumpf

Foto: Trumpf

Kratší doba vyhledávání, vyšší efektivita
Coriva je ideální pro všechny společnosti, které chtějí vyrábět efektivněji pomocí digitalizace. Bossert vysvětluje, že potenciál je vysoký zejména u společností, které vyrábějí malé série výrobků s mnoha různými verzemi a kde je automatizace teprve v plenkách. Několik zákazníků již řešení do své výroby začlenilo, přičemž společnost TRUMPF Tracking Technologies je schopna prokázat, že investice do Corivy se vrátí již po jednom roce. Řešení umožňuje například prudké zkrácení doby vyhledávání a umožňuje automatické zaznamenávání objednávek v rámci výrobního postupu.

Foto: Trumpf omlox coriva

Foto: Trumpf

Díky standardizovaným rozhraním omlox lze Corivu rychle a snadno kombinovat se softwarovými aplikacemi jiných výrobců, např. s mapováním toku hodnot a systémy pro řízení výroby (MES). To dále zvyšuje efektivitu a flexibilitu.

coriva engine omlox trumpf

Foto: Trumpf

O společnosti omlox
omlox je nový lokalizační standard s harmonizovaným IT rozhraním, který uživatelům umožňuje nasazovat hardwarové komponenty UWB od jiných výrobců. Navíc lze integrovat všechny lokalizační technologie – např. UWB, 5G, RFID a GPS – a softwarové aplikace zobrazovat prostřednictvím standardizovaného rozhraní. Vedle společnosti TRUMPF se k jeho podpoře zavázali průmysloví partneři z celé Evropy, Asie a USA. Cílem iniciátorů je usnadnit průmyslovým zákazníkům používání hardwaru a softwaru od různých dodavatelů.

Lokalizace výrobních objektů
Lokalizační software Coriva od společnosti TRUMPF Tracking Technologies najde všechny mobilní hardwarové komponenty, které jsou kompatibilní s omloxem. Uživatelé tak mohou lokalizovat všechny objekty ve svých výrobních závodech, aniž by museli investovat do nové infrastruktury.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo