Výrobce plastových dílů MSSL CZ díky Minervě spustil provoz ERP QAD

Minerva

Mezinárodní výrobce MSSL Advanced Polymers s.r.o. (MSP CZE) spustil ostrý provoz ERP systému QAD v. 2018 EE (Enterprise Edition). MSP CZE je 100% dceřiná firma společnosti Motherson Sumi System Limited (MSSL). Vyvíjí a vyrábí diverzifikovanou škálu produktů od jednoduchých plastových dílů po vysoce integrované systémy a moduly, které dodávají výrobcům OEM po celém světě.

minerva

Nadnárodní korporace MATE, do které společnost MSSL patří, má více než 24 závodů po celém světě a je novým zákazníkem společnosti QAD. Historicky MATE používá vlastní systém nazvaný eMPro na všech místech. Akvizice firmy MATE, jako například v Maďarsku a v České republice, nahradily jejich starý systém.

Vrcholové vedení společnosti MATE učinilo strategický záměr implementovat QAD jako standard ve všech svých mezinárodních závodech (mimo Indii). Rozhodnutí standardizovat ERP systém ve všech závodech je založen na třech klíčových očekáváních společnosti MATE:

• Standardní automobilové osvědčené postupy bez nutnosti úprav
• Bezprostřední shoda s místními regulačními normami (Local Country Package)
• Schopnost implementačních služeb QAD provést roll‐out do dalších závodů rychlým a
bezproblémovým způsobem.

Dlouhodobá strategie vyžadovala, aby se závod v České republice stal pilotním projektem. V rámci očekávání bylo třeba zajistit, aby se závod v České republice stal ukázkovým místem z hlediska metodiky implementace, podpory, podnikových procesů, adopce uživatelů a výhod ERP. Generální ředitel Amit Bhakri poznamenal: „Budoucí plán implementace QAD na dalších místech MATE závisí na úspěchu implementace v České republice“. Úspěšné dokončení tohoto projektu záviselo na dobře koordinované a bezproblémové spolupráci mezi nadnárodními týmy Minervy ČR, MATE CZ, QAD a MATE HQ (sídlo společnosti).

Minerva ČR přímo implementovala jádro ERP QAD a modul QAD Automation Solutions, řešení pro čárové kódy u zákazníka. MSP CZE se stalo prezentačním místem pro budoucí roll‐outy v rámci skupiny.

Společnost Minerva Česká republika
Minerva je výhradním dodavatelem podnikových aplikací firmy QAD Inc. v České a Slovenské republice. Minerva v rámci Evropy dodává jako Smart Expert Partner společnosti Siemens Digital Industries Software i řešení pro zdokonalené plánování výroby (APS) Opcenter Scheduling and Planning (Preactor). Ve svém portfoliu má také další produkt od společnosti Siemens, řešení pro řízení výroby MES – Opcenter Execution. Minerva pomáhá řídit výrobní podniky s větší efektivitou, kontrolou a produktivitou. Nabízí svým zákazníkům veškeré služby od instalace softwaru, poradenství, systémovou integraci až po cloudové řešení. Více informací naleznete na www.minerva‐is.eu.

Zdroj zprávy: Minerva Česká republika

Články na podobné téma:
Rozhovor s obchodním ředitelem společnosti Minerva ČR
Ideální řídící systém pro strojírenské firmy
Minerva představila svoje produkty na Zákaznických dnech Tajmac-ZPS
Zbavte se starostí a problémů s řízením výroby
Efektivní plánování strojírenské výroby
Snižování nákladů a zvyšování produktivity pomocí zdokonaleného plánování