Vystavovatelé na MSV 2022: 3Dwiser představí pestrou nabídku 3D tiskáren pro průmysl

evo-tech 3Dwiser

V posledních letech se 3D tiskárny ukázaly být velmi pružným výrobním nástrojem. V dobách nečekaných a rychlých změn skvěle doplňují tradiční technologie, mnohde je dokážou s výhodou zastoupit – a navíc přinesly úplně nové možnosti výroby. Zájemci z českého průmyslu navíc kladou na výtisky stále větší nároky, rozšiřují se tak nové technologie a materiály. Prohlédnout si je můžete pěkně pohromadě v pavilonu A1 na stánku 011 české společnosti 3Dwiser.

V řadě oblastí můžeme technologii 3D tisku označit za zralou a schopnou nasazení napříč vývojovou i výrobní organizací jakékoli velikosti. Jak prokázala i studie Profesionální 3D tisk ve střední Evropě (bezplatně dostupná na 3dwiser.com/pruzkum), v českých firmách se dávno netisknou jen křehké modely a prototypy, ale stále víc také náhradní díly, plně funkční sestavy a finální součástky.

Kromě lepší dostupnosti (dříve příliš drahých) technologií se do praxe dostávají také nové a výrazně vylepšené metody 3D tisku. Konečně si tak můžete vybrat na míru podle vlastností výtisku, které potřebujete.

V expozici 3Dwiser tak uvidíte 3D tiskárny:

  • kovů a odolných kompozitů – Meltio, Markforged,
  • práškových polymerů a pryskyřic – Formlabs,
  • ultra polymerů – MiniFactory,
  • termoplastů – Ultimaker, BCN3D, EVO-tech (v české premiéře).
  • Chybět ale nebudou ani vybrané 3D skenery ZEISS a Shining 3D či zajímavé příslušenství.

3Dwiser

Odolné výtisky z práškového Nylonu 11 a 12, včetně variant se skelným či karbonovým vláknem, překvapí nejen mechanickými vlastnostmi, ale i příznivou cenou za díl.

3Dwiser

Vytisknete je – nyní mnohem dostupněji – díky 3D tiskárnám Formlabs Fuse 1 a Fuse 1+ 30W. 

3Dwiser evo-tech

Robustní průmyslové tiskárny EVO-tech míří do Česka. Největší model EL-1040 je připraven na velkoformátový 3D tisk náročných termoplastů čtyřmi tryskami současně v tiskovém objemu 1,3 × 1,0 × 0,8 m.

3Dwiser
Laserové navařování Meltio umí zpracovávat kov z drátu i prášku – nezávisle na sobě, nebo i současně.

Vysoký celkový výkon laseru 1,2 kW zajišťuje rychlý tisk a vysokou materiálovou kvalitu a hustotu výtisků. Většina 3D tiskových úloh přitom těží právě ze zpracování kovového drátu – nejbezpečnější, nejčistší a nejsnadněji zpracovatelné kovové suroviny.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.

BVV a.s.