Vystavovatelé na MSV 2022: KIMLA představí nejrychlejší laser s výkonem 12kW s automatickým nakládáním a vykládáním plechů

kimla laser 12kW

Společnost KIMLA je výrobce vysoko výkonných CNC obráběcích strojů pro širokou škálu použití. V produkci KIMLA najdete stroje pro řezání a frézování kovů, zpracování kůže, dřeva a kompozitů i zubních implantátů. Základní filozofií společnosti je neustálý výzkum a vývoj nových řešení, implementace těch nejvyspělejších technologií do svých zařízení a vlastní výroba většiny komponent strojů ve vlastní produkci. Ve vlastních výrobních halách v Čenstochové blízko hranic s Českou republikou už společnost KIMLA vyrobila a posléze instalovala více než 3500 strojů.

kimla logoNa Mezinárodním strojírenském veletrhu 2022 v Brně KIMLA představí vláknový řezací laser s výkonem 12kW s plně automatickým systémem pro zakládání a vykládání plechů a skladovací věží a univerzální řezací plotter pro řezání široké škály materiálů.

kimla laser

Vláknové lasery Kimla patří mezi nevyspělejší stroje co se týče jejich technického převedení tak i řídícího systému který v sobě slučuje funkce CAD, CAM i možnosti Nestingu. Řídící systém navíc využívá dynamickou vektorovou analýzu, která mu umožňuje dosahovat extrémních rychlostí a zrychlení a maximálně tak využívat možnosti technologie vláknových laserů. Rám stroje je tvořen monolitickým tělem, který je opracován v přesném frézovacím centru v jediném upnutí, co zabezpečuje rovnoběžnost 0,01 mm. Všechny stroje jsou osazeny bezkontaktními magnetickými lineárními motory, charakteristickými vysokou účinností a možností dosáhnout až 70% úspory energie.

kimla laser

 

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.