Workshopy ukážou podnikatelům v Karlovarském kraji, jak na dotace z OPST

EU logo

Pro malé a střední podnikatele je v Operačním programu Spravedlivá transformace připravena řada možností, jak podpořit jejich rozvoj v rámci transformace kraje a přechodu na nízkouhlíkové hospodářství. Během speciální roadshow, která navštíví v říjnu a listopadu větší města, mohou získat bližší informace o vyhlašovaných výzvách a podporovaných aktivitách. První z workshopů chystané roadshow startuje v úterý 31. října v Sokolově.

Akci pořádá agentura CzechInvest ve spolupráci s Karlovarským krajem, Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání, Národní rozvojovou bankou a Ministerstvem životního prostředí. Jejím cílem je seznámit potenciální žadatele s aktuální nabídkou dotačních titulů, zvýhodněných úvěrů a dalšími možnostmi veřejné podpory. Zájemci budou mít také jedinečnou příležitost konzultovat své projektové záměry přímo na místě s administrátory dotačních titulů.

„Operační program Spravedlivá transformace je pro Karlovarský kraj nová a unikátní možnost, jak podpořit vznik nových lokálních firem a rozvoj firem stávajících, a tím pomoci v konečném dopadu k rozkvětu celého podnikatelského prostředí v našem malém, ale jedinečném kraji,“ uvedla ředitelka regionální kanceláře CzechInvest Jarmila Chvojanová.

Roadshow odstartuje v Sokolově 31. října, následně se přesune do Aše, kde proběhne 1. listopadu. Mariánské Lázně ji budou hostit 8. listopadu, 9. listopadu pak zamíří do Chebu, v Ostrově se na ní můžete těšit 15. listopadu a končit bude 16. listopadu v Karlových Varech.

„Podpora podnikatelského sektoru z Operačního programu Spravedlivá transformace je opravdu významná, a to ať už se jedná o bezúročné úvěry nebo například digitální a inovační vouchery či vouchery na rozvoj podnikání a řemeslné inkubátory. Věřím tedy, že podnikatelé přijmou naše pozvání a některého ze seminářů se zúčastní. Je to skvělá příležitost, jak se pobavit o chystaných projektech, možnostech podpory i o tom, na co si dát případně při přípravě žádosti pozor,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Účast na akci je po závazné registraci bezplatná. Zájemci se mohou na workshopy hlásit prostřednictvím webového formuláře, na který odkazují pozvánky umístěné na webových stránkách. Deadline je stanoven na 30. října. Více informací o roadshow lze získat také na e-mailu: katerina.maruzanova@czechinvest.org a telefonu: +420 601 157 555.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest