Zákazníci společnosti Siemens testují bezdrátové technologie v nové průmyslové laboratoři

siemens 5g

Technologická společnost Siemens otevřela ve svém závodě v Erlangenu novou testovací laboratoř pro technologie průmyslové konektivity. Laboratoř Industrial Connectivity Lab, zabudovaná v technologickém centru Siemens v kampusu Erlangen, nabízí 300 metrů čtverečních prostoru pro rozsáhlé testování jakéhokoli řešení konektivity v průmyslových prostředích: průmyslové WLAN, 5G, lokalizační systémy v reálném čase (RTLS) a radiofrekvenční identifikace. (RFID).

bezdratove technologie siemens

Laboratoř průmyslové konektivity v Erlangenu ukazuje testovací případ použití

“Rostoucí konvergence OT a IT v průmyslových závodech vytváří enormní poptávku po zákaznických komunikačních řešeních,” říká Axel Lorenz, generální ředitel Process Automation společnosti Siemens. “Pro mnoho uživatelů je obtížné posoudit přínosy a rámcové podmínky bezdrátových technologií ve vlastních provozech. Laboratoř Industrial Connectivity Lab nabízí našim zákazníkům velkou výhodu, že mohou kombinovat různé technologie připojení a testovat je s námi v průmyslových podmínkách.”

siemens síťové komponenty

Používáním síťových komponent SCALANCE a RUGGEDCOM vám pomáháme při procházení digitální transformace.

Kromě toho laboratoř slouží také jako školicí a vzdělávací prostředí a používá se pro interní technologické testy společnosti Siemens. Pro testy aplikací 5G má Siemens soukromou 5G licenci, která pokrývá celé Siemens Technology Center Erlangen, a laboratoř je vybavena kompletní soukromou 5G infrastrukturou vyvinutou společností Siemens. Testovací prostředí je také dodáváno s průmyslovou WLAN. Různé scénáře pro lokalizační řešení lze také testovat s vysokou přesností prostřednictvím systému RTLS nainstalovaného na místě. Kromě toho jsou uživatelům v laboratoři k dispozici řešení průmyslové identifikace využívající RFID. A konečně, scénáře dálkového ovládání a vzdálené údržby lze také studovat na místě prostřednictvím připojení DSL.

siemens 5g

„V laboratoři Industrial Connectivity Lab radí odborníci společnosti Siemens našim zákazníkům se všemi zavedenými bezdrátovými technologiemi – a testují je v reálných průmyslových podmínkách,“ říká Lorenz. “Takto naši zákazníci získají požadovaný výkon a také ušetří čas a náklady před instalací ve vlastních zařízeních.”

Další informace o nabídkách průmyslové komunikace společnosti Siemens naleznete zde.

Zdroj zprávy: Siemens
logo Siemens