Zaměření na inovace: KUKA s cenou za inovace a prezentací umělé inteligence na veletrhu Hannover Messe 2024

kuka Hannover messe

Inovativní nápady mladých výzkumných týmů, přehlídka v oblasti umělé inteligence (AI) pro jednodušší programování robotů a výzva “Follow the Twin” v rámci Open Industry 4.0 Alliance: to jsou témata, s nimiž se na dubnovém veletrhu Hannover Messe představí automatizační společnost KUKA z Augsburgu.

Stejně jako na veletrhu automatica 2023, i na veletržní ploše budou své nápady prezentovat finalisté soutěže Innovation Award 2024. ©KUKA Group

“Letošní Hannover Messe je pro nás ve znamení inovací a šikovných mladých výzkumných talentů,” říká Wilfried Eberhardt, marketingový ředitel společnosti KUKA.

Pokud jde o cenu KUKA Innovation Award, vše se točí kolem kvalifikovaných řemesel a malých a středních podniků.

Týmy vyvinuly kreativní robotická řešení pro pekárny, ohýbací procesy nebo oděvní firmy. V Hannoveru budou své inovace prezentovat mezinárodnímu publiku na ploše přibližně 200 m2 v hale 5, stánek D12, od 22. do 26. dubna. Ve čtvrtek 25. dubna v 11 hodin bude přímo na stánku společnosti KUKA porotou vybrán vítěz ceny za inovaci ve výši 20 000 eur.

kuka award

Na stánku společnosti Microsoft: Umělá inteligence vytváří programový kód KUKA
Na stánku společnosti Microsoft (hala 17, stánek G06) bude KUKA demonstrovat, jak může umělá inteligence v budoucnu zjednodušit programování. Cílem je co nejvíce usnadnit zákazníkům přístup k automatizaci. Umělá inteligence k tomu v budoucnu významně přispěje. Tým technologické společnosti se sídlem v Augsburgu v současné době pracuje na tom, jak může AI podpořit tvorbu programového kódu. K tomuto účelu se používá chatbot Microsoft Copilot.

Z dlouhodobého hlediska má umělá inteligence doplnit klasické zadávání, které se v současné době provádí prostřednictvím KUKA smartPAD. Pak by bylo možné, aby koncoví uživatelé zadávali tzv. podněty, tj. textové zadání nebo hlasové pokyny, přímo umělé inteligenci. UI pak vytvoří kód pro naprogramování robota pro příslušný úkol.

kuka

 ©KUKA Group

Výzva “Follow the Twin” aliance Open Industry 4.0 Alliance se společnostmi KUKA a Device Insight.
KUKA se jako zakládající člen Open Industry 4.0 Alliance (OI4) zúčastní výzvy “Follow the Twin” společně se svou digitální dceřinou společností Device Insight a bude zastoupena na veletržním stánku OI4. Aliance OI4 chce návštěvníkům ukázat, že zavádění a manipulace s digitálními dvojčaty není tak složitá, jak se některé průmyslové podniky domnívají.

Soutěž “Follow the Twin” zavede návštěvníky napříč veletrhem ke stánkům členů Aliance. Na stáncích se pomocí QR kódů označí digitální dvojče vystavených zařízení a exponátů. Po naskenování kódu se otevře příslušná webová aplikace. Každý, kdo najde a naskenuje digitální dvojčata – všechna jsou uložena společnostmi v novém standardním formátu AAS (Asset Administration Shell) napříč výrobci – se může zúčastnit tomboly o ceny na stánku OI4 Alliance.

Zdroj zprávy: KUKA