ABB investuje 280 milionů dolarů do evropského kampusu robotiky

Abb sweden center robotics

Společnost ABB dnes oznámila investici 280 milionů dolarů do rozšíření svých výrobních kapacit v Evropě a vybudování nového, nejmodernějšího evropského kampusu robotiky ABB ve švédském Västerås. V rámci výrobní strategie „Local for Local“ se areál stane novým centrem pro produkty ABB Robotics v Evropě, které bude podporovat flexibilní automatizaci zákazníků pomocí průmyslových a kolaborativních robotů a digitálních řešení s umělou inteligencí. Nový kampus má být otevřen na konci roku 2026 a nahradí stávající zařízení na současném místě.

Abb sweden center robotics

 

„Poptávka našich zákazníků a předpokládaný růst trhu byly rozhodujícími faktory při investování do našeho nového kampusu,“ řekl Björn Rosengren, generální ředitel ABB. “Po významných investicích v Číně a USA nám nový kampus ve Švédsku umožní lépe sloužit našim zákazníkům v Evropě lokálně vyráběnými produkty na rostoucím trhu. Přibližně 95 procent robotů ABB pro Evropu se již vyrábí na kontinentu. To nejen posiluje naši místní strategii, ale také náš závazek vůči našim zákazníkům v oblasti robotiky v Evropě.”

Investicí do robotického kampusu ve Västerås ABB rozšiřuje svou pozici světového lídra v oblasti robotiky a automatizačních řešení. Díky nové výrobě zvýší ABB výrobní kapacitu o 50 procent, aby mohla obsluhovat evropský trh, který podle předpovědi poroste do roku 2027 o sedm procent ročně 1 . Po dokončení kampusu ABB od roku 2018 investuje celkem 450 milionů dolarů do svých tří robotických závodů, včetně mega továrny v Šanghaji pro asijský trh a továrny v Auburn Hills pro americké zákazníky.

Abb sweden center robotics

“Nyní je ten správný čas investovat do robotiky a automatizace. Tento nový kampus je důležitou součástí našeho globálního růstového příběhu. Expanze je zásadní pro podporu našich evropských zákazníků při přechodu k průmyslovému reshoringu “Víc investujeme do robotiky a AI k zajištění udržitelných dodavatelských řetězců a trvalého nedostatku pracovních sil,“ řekl Sami Atiya, vedoucí oddělení robotiky a automatizace továren ABB. „Díky robotickému kampusu budeme schopni sloužit našim zákazníkům efektivněji a pomoci novým i stávajícím průmyslovým odvětvím, jako je automobilový průmysl, elektronika, logistika, zdravotnictví, elektronický obchod a farmacie, dosáhnout plného potenciálu automatizace.“

Nový kampus ABB umožňuje intenzivní spolupráci se zákazníky a partnery při vývoji robotických a automatizačních řešení v bezpečném a funkčním prostředí. Zákazníci mohou testovat svá vlastní řešení na místě a experimentovat s nejnovějšími automatizačními řešeními. Kromě toho budou moci zaměstnanci, návštěvníci a studenti využívat otevřený a živý kampus jak v úředních hodinách, tak i po nich.

Abb sweden center robotics

 

„Náš nový udržitelný kampus ve Švédsku je kolébkou globální inovace ABB Robotics, která začala vývojem prvního komerčního, plně elektrického robota na světě před téměř 50 lety,“ řekl Marc Segura, vedoucí divize Robotics FIG. „V našem novém R&D centru se zabýváme zejména vývojem nových digitálních technologií a technologií podporovaných AI, které usnadňují přístup k robotům a umožňují aplikace ve všech průmyslových odvětvích.“

Areál o rozloze 65 000 metrů čtverečních nabízí 1 300 zaměstnancům ABB Robotics v regionu moderní pracoviště a kromě nové továrny bude zahrnovat také kanceláře, výzkumné a vývojové centrum, zákaznické centrum a školicí centrum pro zákazníky a návštěvníky. . Nová továrna bude využívat také autonomní mobilní roboty (AMR), které budou hrát ústřední roli při přepravě materiálů a produktů mezi sklady, montážními stanicemi a výrobními buňkami. Stavba má začít v roce 2024 a nahradí devět samostatných budov, které organicky vyrostly od roku 1974 a v současné době ve Švédsku sídlí robotické provozy. Mezifunkční synergie by se měly dále zlepšovat.

Abb sweden center robotics

Výstavbou nového kampusu ve Västerås pomáhá ABB posílit region jako centrum automatizace a zůstává v těsné blízkosti zákazníků, dodavatelů, univerzit a partnerů. Lokalita nabízí jedinečnou příležitost k dalšímu rozvoji ekosystému při zajištění krátkých dodacích lhůt, rychlejší dopravy a nižší uhlíkové stopy . Kromě toho může ABB čerpat z kompetencí a schopností, které si ABB Robotics vybudovala ve Švédsku za posledních 50 let.

Výstavba centra je v souladu s cíli udržitelnosti ABB pro rok 2030. Cílem společnosti je dosáhnout klimatické neutrality ve svých lokalitách snížením emisí skleníkových plynů a šetrným využíváním zdrojů. Z tohoto důvodu je zvláštní pozornost věnována výběru stavebních materiálů a stavebních metod, stejně jako instalaci solárních článků na střechu.

ABB je přední technologická společnost v oblasti elektrifikace a automatizace, která umožňuje udržitelnější a efektivnější budoucnost. Řešení společnosti kombinují technickou odbornost se softwarem ke zlepšení způsobu, jakým jsou věci vyráběny, přemisťovány, poháněny a provozovány. Přibližně 105 000 zaměstnanců ABB staví na více než 130 letech excelence a je odhodláno podporovat inovace s cílem urychlit transformaci průmyslu. www.abb.com

ABB Robotics & Discrete Automation je jedinou společností s komplexním a integrovaným portfoliem robotů, autonomních mobilních robotů a automatizačních řešení pro strojírenský průmysl, vyvinutých a koordinovaných naším softwarem s přidanou hodnotou. Pomáháme firmám všech velikostí a odvětví – od automobilového průmyslu přes elektrotechnický průmysl až po logistiku – zvyšovat jejich odolnost, flexibilitu a efektivitu. ABB Robotics & Discrete Automation podporuje své zákazníky na cestě k propojené a spolupracující továrně budoucnosti. Divize zaměstnává přibližně 11 000 lidí na více než 250 místech ve více než 50 zemích. go.abb/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male