ABB na veletrhu LogiMAT 2024 představuje řešení poháněná umělou inteligencí

ABB Logimat

ABB představuje nejnovější generaci svých robotických řešení s umělou inteligencí na LogiMAT 2024, mezinárodním veletrhu intralogistických řešení a řízení procesů, který se koná od 19. do 21. března ve Stuttgartu. V rámci svých investic do AI – včetně nedávné akvizice AI navigačního specialisty Sevensense – ABB využívá tuto technologii k vývoji robotických řešení, která otevírají nové možnosti pro rychlejší, chytřejší a flexibilnější automatizaci logistiky.

ABB Paletizace

„Zaměřujeme se na vývoj robotických řešení, která společnostem umožní překonat výzvy spojené s automatizací nestrukturovaných úkolů v logistice,“ vysvětluje Craig McDonnell, ředitel Business Line Industries ve společnosti ABB Robotics. „Náš stánek odráží naše investice do rozšiřování aplikačních možností a výkonu našich robotů. Ukazuje také, jaké příležitosti to otevírá systémovým integrátorům, stavitelům linek a koncovým uživatelům – zejména pokud jde o implementaci škálovatelných, adaptabilních a integrovaných robotických řešení pro jejich logistické potřeby.“


ABB na veletrhu LogiMAT předvede několik příkladů těchto technologií – včetně autonomního mobilního robota Flexley Tug T702 (AMR), prvního z řady mobilních robotů ABB s navigací Visual SLAM (Visual Simultaneous Localization and Mapping). AMR využívá 3D zpracování obrazu s umělou inteligencí pro určování polohy a mapování a je schopné činit inteligentní navigační rozhodnutí na základě svého okolí.

ABB Flexley Tug T702 AMR

Flexley Tug bude k vidění v živé ukázce v depaletizační buňce v kombinaci s robotickým depaletizérem ABB. Buňka je příkladem toho, jak lze kombinovat technologie z portfolia ABB a vytvářet rychlá, flexibilní a škálovatelná řešení pro složité úkoly depaletizace. Díky pokročilé technologii vidění a algoritmům strojového učení, které dokážou rozpoznat různé typy krabic a konfigurací palet, je robotický depaletizér schopen zpracovávat palety vysoké až 2,8 metru rychlostí až 750 cyklů za hodinu.

ABB Paletizace

V „Digitálním koutku“ ABB také ukazuje svou řadu softwarových nástrojů, které pomáhají minimalizovat čas, úsilí a složitost programování a obsluhy robotů. Kromě programovacího a simulačního softwaru ABB RobotStudio® zahrnují prezentovaná digitální řešení ABB Application Controller, softwarový rámec na bázi PC, který umožňuje flexibilní konfiguraci zákaznických aplikací s minimálním úsilím při programování. Poprvé bude k vidění také nový programovací nástroj ABB AMR Studio®. Tento nástroj umožňuje snadno vytvářet a upravovat cesty a úlohy pro AMR bez jakýchkoli znalostí programování, čímž snižuje náklady na uvedení do provozu až o 20 procent ve srovnání s konvenčními navigačními systémy.

ABB Studio

Všechny tyto produkty jsou součástí komplexního portfolia roboticky asistovaných technologií pro různé logistické aplikace: paletizace a depaletizace, vychystávání, skladování, třídění a expedice balíků a balíků. Díky odborným znalostem svého globálního centra řešení pro logistiku a 50 letům zkušeností s vývojem převratných robotických technologií pro průmyslové aplikace má ABB dobrou pozici, aby uspokojila rostoucí poptávku po automatizovaných řešeních. Protože: Vzhledem k měnícím se podmínkám na trhu stále více společností hledá nové způsoby, jak zjednodušit své procesy.

ABB Studio

„Změna globálních spotřebitelských trendů, zvýšená blízkost a reshoring za účelem lokalizace dodavatelských řetězců a rostoucí nedostatek dovedností, to vše jsou faktory přispívající k tomu, že globální trh automatizace logistiky podle prognóz poroste do roku 2029 o 9,9 procenta* , “ dodává Craig McDonnell. „Investujeme do vývoje nejnovějších technologií, abychom našim zákazníkům pomohli transformovat jejich provoz pomocí robotické automatizace. Aplikací těchto technologií a našich odborných znalostí na výzvy nestrukturovaných úkolů, jako je vychystávání, depaletizace a intralogistika, můžeme pomoci automatizovat logistické procesy způsoby, které dříve nebyly možné.“

ABB Paletizace

Potenciál robotických řešení s podporou AI pro transformaci automatizace logistiky je také tématem prezentace Juliana Bröchelera, Global Portfolio Manager Consumer Industries v ABB Robotics, a Marcina Dymczyka, produktového ředitele společnosti Sevensense. Ve své přednášce (čtvrtek 21. března ve 13:30 ve Forum South, hala 8) odborníci vysvětlí, jak roboti s podporou AI otevírají nové možnosti pro maximalizaci flexibility v logistických aplikacích.

ABB Paletizace

Společnost Sevensense má na LogiMAT také zastoupení. Vedoucí společnost v oblasti AI navigace, kterou nedávno získala společnost ABB, představí v hale 6, stánek 58, svou technologii kolaborativní navigace pro autonomní mobilní roboty.

*Zdroj: Zpráva Logistics Automation Market, Mordor Intelligence

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male