ABB představuje řešení pro flexibilní obsluhu strojů na EMO 2023

abb emo gofa

ABB Robotics představí svá nejnovější řešení pro údržbu strojů na veletrhu EMO (18.–23. září 2023, Hannover) v hale 9, stánek B46. Na stánku bude mimo jiné k vidění nedávno rozšířené portfolio GoFa™, osvědčená zakládací buňka OmniVance™ FlexLoader M a další řešení pro flexibilní výrobu a zakládání strojů.

abb emo

 

„Na EMO 2023 představíme naše nejnovější technologie a řešení, které jsou cenným příspěvkem k automatizaci, zejména pro malé a střední podniky a začínající uživatele,“ říká Jörg Rommelfanger, vedoucí divize robotiky ABB v Německu. „Díky našim praktickým funkčním balíčkům a kompletním nakládacím buňkám strojů získávají výrobní společnosti řešení z jednoho zdroje, které lze také rychle a snadno uvést do provozu a provozovat. Těšíme se, že všem návštěvníkům ukážeme rozmanité možnosti flexibilní a inovativní robotiky.“

Nedávno představené coboty ABB GoFa 10 a GoFa 12 mají zvýšené užitečné zatížení a nejdelší dosah na trhu cobotů. Nejnovější členové rodiny GoFa jsou ideální pro leštění, strojní obsluhu nebo paletizaci. Pomocí inovativního průběžného programování a softwaru ABB Wizard Easy Programming může kdokoli snadno naprogramovat coboty bez psaní jediného řádku kódu.

gofa abb emo

GoFa 12 bude představen v akci na EMO jako součást nového řešení ABB pro kolaborativní obsluhu strojů. Díky uživatelsky přívětivému ovládání zjednodušují coboti GoFa automatizaci, zejména pro malé a střední podniky a začínající uživatele. Implementace kolaborativního řešení údržby strojů je obzvláště snadná, protože všechny komponenty jsou dostupné z jednoho zdroje. GoFa 12 zajišťuje vynikající výkon, zvýšenou produktivitu a zvýšené zabezpečení. Díky štíhlému designu je cobot předurčen do menších a kompaktních prostor na továrních podlažích bez potřeby krytu nebo bezpečnostních skenerů.

Dalším vrcholem stánku je nakládací buňka OmniVance FlexLoader M Tray – ve které je také umístěn autonomní mobilní robot (AMR) Flexley TMMover AMR P204 od ABB je integrovaný. Řešení je speciálně navrženo pro rychlé a automatizované odebírání náhodně uspořádaných obrobků. Umožňuje to integrovaný systém zpracování obrazu, který identifikuje polohu obrobku a předává robotu a dalším komponentům příslušné příkazy. Buňka je vhodná pro kovodělný průmysl, který chce vyhovět požadavkům zákazníků na větší výběr a rychlejší dodávky. Ovladač stroje OmniVance FlexLoader umožňuje více výrobních hodin denně a nákladově efektivně zvyšuje produktivitu obráběcích strojů. Díky jednoduchosti programovacího softwaru je možné plné zaškolení personálu za méně než půl dne.

abb flexloader M

Na digitálních obrazovkách na stánku se návštěvníci také mohou dozvědět více o různých výhodách článků OmniVance FlexLoader a dalších automatizačních řešení z portfolia ABB.

Více informací o přítomnosti ABB na letošním veletrhu – včetně vstupenky zdarma – je k dispozici zde.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male