ABB rozšiřuje nabídku SCARA: nový IRB 930 pro aplikace pick & place a montáž

IRB 930 poskytuje 10% zvýšení propustnosti ve srovnání s jinými roboty SCARA

Uvedením IRB 930 rozšiřuje ABB Robotics svou řadu robotů SCARA pro průmyslové aplikace. Nový robot, který je k dispozici ve třech variantách a s nosností 12 a 22 kilogramů, byl navržen tak, aby otevřel nový růstový potenciál na tradičních i nových trzích.

abb irb-930 scara

IRB 930 poskytuje 10% zvýšení propustnosti ve srovnání s jinými roboty SCARA

„S novou SCARA rozšiřujeme naše portfolio a nabízíme našim zákazníkům ještě více možností, pokud jde o automatizaci,“ říká Marc Segura, vedoucí divize robotiky v ABB. „Ať už jde o 3C, automobilovou elektroniku, bateriové články pro elektromobily nebo solární moduly – díky vyšší nosnosti a dojezdu přináší nový IRB 930 výkonnostní výhody naší rozšířené řady SCARA do nových i tradičních segmentů. S předpovědí globálního trhu SCARA, který do roku 2027 poroste na 15,54 miliardy dolarů 1 a roční mírou růstu 14,4 procenta, máme s IRB 930 dobrou pozici.“

abb irb-930 scara

IRB 930 Nabízí o 200 % silnější stlačovací schopnost pro operace náročné na sílu

E IRB 930 byl navržen pro rychlé úkoly z bodu do bodu, které vyžadují vysoké užitečné zatížení a velké pracovní plochy. Je k dispozici ve třech variantách a nabízí nejvyšší užitečné zatížení ze všech robotů SCARA ve své třídě. Varianta o hmotnosti 22 kg je schopna zpracovat více a těžších obrobků, což umožňuje 10procentní zvýšení průchodnosti. Navíc s maximální silou 250 N nabízí IRB 930 spojovací sílu, která je o 200 procent vyšší než u jiných srovnatelných robotů. Díky tomu je ideální pro energeticky náročné šroubování a montážní úkoly, jako jsou ty potřebné při výrobě komponentů, jako jsou bateriové články, zobrazovací panely a solární moduly.

abb irb-930 scara

Navrženo tak, aby vyhovovalo příležitostem k růstu v elektronice, bateriích EV

IRB 930 poskytuje 10% zvýšení propustnosti ve srovnání s jinými roboty SCARA

IRB 930 tři varianty schopné zvládnout užitečné zatížení 12 kg a 22 kg

Nový IRB 930 je vybaven řízením ABB OmniCore TM . Díky technologii TrueMove a QuickMove to nabízí prvotřídní ovládání pohybu v kombinaci s integrovanou konektivitou a škálovatelnými funkcemi. Robot dosahuje doby cyklu 0,38 sekundy a opakovatelnosti 0,01 milimetru – což umožňuje zvýšení rychlosti výroby při zachování nejvyšších standardů kvality.

abb irb-930 scara

Řízení pohybu IRB 930_OmniCore poskytuje působivou dobu cyklu 0,38 sekundy

Společně s IRB 910INV, IRB 920 a IRB 920T doplňuje IRB 930 řadu robotů SCARA od ABB pro zákazníky s požadavky na užitečné zatížení od 3 do 22 kilogramů. Výkonné SCARA jsou vhodné pro použití v různých průmyslových odvětvích, jako je balení a výroba, kde jsou vyžadovány úkoly typu pick & place a montáž s vysokou rychlostí a opakovatelností.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male