Blechexpo: TRUMPF uvádí na trh nový 2D laserový řezací stroj pro začátečníky

trulaser 1000

Na veletrhu Blechexpo představí společnost TRUMPF, která se zabývá špičkovými technologiemi, novou generaci laserů TruLaser Series 1000 s vyšší produktivitou, stabilitou procesu a hospodárností. Poprvé je u tohoto typu stroje použita funkce Highspeed Eco. Tryska vyvinutá společností TRUMPF zde směruje řezný plyn speciálně na plech. Tím se zvýší rychlost posuvu stroje až o 70 % a zároveň se sníží spotřeba plynu přibližně o 60 %. Stroj řeže plech výrazně rychleji než běžné 2D laserové stroje. Kromě toho je nová řada poprvé vybavena také technologií CoolLine. Tato funkce automaticky rozprašuje vodní mlhu na plech, aby zajistila optimální chlazení během řezání. Tímto způsobem lze přesně řezat i plechy o tloušťce až 25 milimetrů.

trulaser 1000

Foto: TRUMPF

Riziko kolize sníženo na minimum
Další novinkou tohoto typu stroje je inteligentní funkce Smart Collision Prevention. Společnost TRUMPF zde spoléhá na sofistikovaný algoritmus, který například vypočítává pořadí, v jakém musí být díly řezány, aby nedošlo ke kolizi mezi nakloněnými díly a řeznou hlavou. Tím se zkracují prostoje a zvyšuje se efektivita výroby. Nový TruLaser řady 1000 se snadno a intuitivně ovládá. V obslužném softwaru jsou již uloženy stovky řezných dat pro různé materiály a tloušťky plechů. Pracovníci ve výrobě mohou stisknutím tlačítka zvolit řezný program a ihned začít pracovat. “Díky vysoké produktivitě, širokému spektru aplikací a snadnému ovládání je nová generace TruLaseru 1000 ideální pro firmy, které se chtějí pustit do 2D laserového řezání. Ideálně také doplňuje strojový park firem, které již 2D laserové řezání používají a chtějí zvýšit svou kapacitu,” říká produktový manažer společnosti TRUMPF Jean-Baptiste Karam. Nový stroj je přibližně o 10 procent levnější než jeho předchůdce. Konstrukce stroje byla záměrně zachována jednoduchá, a tak optimálně splňuje požadavky začínajících pracovníků nebo firem, které již pracují v jedno- až dvousměnném provozu.

trulaser 1000

Foto: TRUMPF

Vysoká rozmanitost materiálu, minimální doba seřizování
Stroj TruLaser Series 1000 lze použít pro širokou škálu materiálů – snadno řeže měkkou ocel, nerezovou ocel, hliník a měď. Díky tomu jej mohou firmy používat pro širokou škálu aplikací. Ke snadnému použití přispívá také automatický měnič trysek. Díky této technologii nový TruLaser Series 1000 automaticky vymění řeznou trysku, jakmile dojde ke změně materiálu. Tím se eliminují manuální zásahy personálu a zkracuje se doba nastavení.

trulaser 1000

Foto: TRUMPF

Stroj s všestrannými možnostmi automatizace
Nová generace strojů bude k dispozici od veletrhu Blechexpo 2021 ve třech vnějších rozměrech: 3 × 1,5 metru, 4 × 2 metry a 6 × 2,5 metru. Uživatelé si mohou pro svůj stroj zvolit různé výkony laseru od tří do šesti kilowattů. Stroj lze navíc rozšířit o různé automatizační funkce pro nakládání a vykládání. Na nejvyšší úrovni je možné jej obsluhovat bez obsluhy.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo