Blechexpo 2023: TRUMPF uvádí na trh nejrychlejší mobilní ohýbací buňku na světě

TRUMPF cell flex

Nová buňka Flex Cell je automatizační řešení pro vysoce účinný stroj TruBend 7050 společnosti TRUMPF. Operátor může v několika jednoduchých krocích připojit mobilní robotickou buňku k ohýbačce a tím ji uvést do automatického provozu. Stroj pak po několik hodin pracuje samostatně. To pomáhá firmám zvládat nápory zakázek a bojovat s nedostatkem kvalifikované pracovní síly.

Flex Cell Trumpf

Foto: TRUMPF

“TruBend 7050 je nejrychlejší ohýbačka společnosti TRUMPF,” říká produktový manažer společnosti TRUMPF Wolfgang Radler. “S buňkou Flex Cell nabízíme uživatelům rychlé a jednoduché řešení pro automatizaci tohoto stroje. To opět dokazuje, že se společnost TRUMPF zaměřuje na potřeby zákazníků.”

Spolu s buňkou Flex Cell má stroj TruBend 7050 plochu menší než 10 metrů čtverečních, což je dostatečně kompaktní pro jakýkoli výrobní provoz.

Flex Cell Trumpf

Foto: TRUMPF

Snadné programování, bezpečná obsluha
Buňka Flex Cell má dvojnásobně velkou vyrovnávací paměť na materiál. Díky tomu má dostatek materiálu pro napájení zařízení TruBend 7050 po celou noční směnu.

Vakuové kombinované chapadlo na rameni robota umožňuje rychlé a bezpečné nakládání a vykládání. Pomocí osvědčeného softwaru TRUMPF TecZone Bend lze ohýbací program vytvořit během několika sekund. Operátor pak může robota naprogramovat pomocí aplikace a panelu učení. Díky tomu se TruBend 7050 rychle a snadno nastavuje. Díky automatické detekci dvojitých listů je Flex Cell také schopen rozpoznat, zda se nezpracovaný materiál během nakládání slepil, a následně jej vysunout. Tím se snižuje počet zmetků a šetří se zdroje.

Trumpf TruBend 7050

Foto: TRUMPF

Navrženo pro malé a jednoduché díly
Buňka Flex Cell je vhodná pro součásti o rozměrech od 600 x 400 mm do 70 x 50 mm. Může zpracovávat plechy o tloušťce od 0,7 do 6 milimetrů. V kombinaci se zařízením TruBend 7050 je Flex Cell ideální pro všechny společnosti, které trpí nedostatkem kvalifikovaných pracovníků a chtějí zvýšit svou produktivitu pomocí automatizace. Toto řešení využijí zejména společnosti s kolísajícími zakázkami na výrobu malých a jednoduchých dílů. Společnost TRUMPF uvádí na trh na veletrhu Blechexpo zařízení Flex Cell.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo