Společnost TRUMPF rozšiřuje své podnikání v jihovýchodní Evropě

Trumpf Maďarsko

Německá high-tech společnost TRUMPF dnes v Maďarsku otevřela novou centrálu pro jihovýchodní Evropu. Pobočka byla založena společně s digitálně propojenou demonstrační továrnou v Business Parku v Gödöllő u Budapešti. Cílem společnosti TRUMPF je v budoucnu lépe sloužit regionu jihovýchodní Evropy jako dodavatel řešení.

Trumpf Maďarsko

Foto: TRUMPF

“V příštích letech očekáváme v Maďarsku rostoucí odbytový trh. Klíčem k úspěchu je více než kdy jindy přeshraniční spolupráce. Tato investice také posiluje naše podnikání v zemích, jako je Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Slovinsko a Turecko,” uvedla Nicola Leibinger-Kammüller, generální ředitelka společnosti TRUMPF.

Ve střednědobém horizontu plánuje společnost TRUMPF dosáhnout na těchto trzích do poloviny desetiletí celkového obratu více než 100 milionů eur. Samotné Maďarsko má silné výrobní závody německých automobilových značek a dodavatelů. Kromě toho se lasery TRUMPF používají v továrnách korejských výrobců autobaterií, kteří v Maďarsku vyrábějí pro evropský trh. Investiční částka do nové, plně vybavené budovy a demonstrační továrny činí přibližně 13 milionů eur. Společnost TRUMPF v současné době zaměstnává v Maďarsku celkem asi 90 lidí.

Cíl prodeje přes 100 milionů eur
Společnost TRUMPF je v Maďarsku již deset let zastoupena vlastní dceřinou společností.

“V naší nové předváděcí továrně předvádíme zákazníkům digitálně propojené lasery a stroje, které mnoho průmyslových odvětví používá ke zpracování kovů. Místní pobočka by nám měla pomoci dosáhnout ve střednědobém horizontu našeho cíle prodeje v regionu ve výši více než 100 milionů eur,” uvedl Tamás Major, od roku 2013 vedoucí společnosti TRUMPF Maďarsko.

V průběhu expanze společnost očekává mírný nárůst zaměstnanosti. Společnost TRUMPF zaměstnává po celém světě více než 17 900 lidí. V posledním fiskálním roce dosáhl obrat přibližně 5,4 miliardy eur.

Udržitelná konstrukce s jedinečným průmyslovým designem
Nový areál je zcela udržitelný. Vytápění a chlazení budovy a zařízení zajišťuje 38 geotermálních sond. Na střeše byl instalován fotovoltaický systém. Na parkovišti je řada parkovacích míst s elektrickými dobíjecími stanicemi. Dvoupodlažní demonstrační továrna byla postavena podle plánů berlínské architektonické kanceláře Barkow Leibinger a kombinuje kanceláře, seminární místnosti, skladovací prostory, jídelnu a demonstrační výrobu pod motýlí střechou. Beton byl při stavbě budovy použit pouze tam, kde to bylo technicky nezbytně nutné. Jinak bylo použito dřevo a ocel jako stavební materiály s nízkou produkcí CO2 nebo plně recyklovatelné, jako například střešní konstrukce z lepeného dřeva. Okna z modřínového dřeva jsou vyrobena na místě v Maďarsku.

Trumpf Maďarsko

Foto: TRUMPF

Demonstrační výrobou prochází lávka, která návštěvníkům nabízí pohled na obráběcí stroje z výšky.

Řešení pro digitálně propojenou výrobu plechů
Digitálně síťová řešení nového demonstračního závodu zahrnují systémy pro flexibilní výrobu plechů a laserové stroje. Portfolio společnosti TRUMPF zahrnuje základní stroje pro řezání, ohýbání nebo svařování plechů až po vysoce produktivní zařízení Smart Factory. Lasery společnosti se používají zejména v automobilovém a elektronickém průmyslu. Například zelené lasery TRUMPF se již celosvětově používají jako špičková technologie pro svařování měděných spojů ve vysoce výkonné elektronice elektromobilů. Společnost je také předním dodavatelem 3D tiskáren pro výrobu zubních protéz.

Trumpf Maďarsko

Foto: TRUMPF

“Díky této demonstrační továrně budeme moci v budoucnu ještě lépe sloužit východoevropskému regionu. Digitálně propojená řešení zefektivňují a zefektivňují výrobu. To zvyšuje konkurenční schopnost našich zákazníků,” řekl Tamás Major, generální ředitel společnosti TRUMPF v Maďarsku.

V nové demonstrační továrně pracují odborníci společnosti TRUMPF konkrétně na specifických průmyslových problémech svých zákazníků. Továrna se rozkládá na ploše přibližně 1000 metrů čtverečních.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo