Bosch Rexroth a TotalEnergies chtějí rozvíjet alternativní, udržitelnější hydraulické kapaliny

Bosch Rexroth a TotalEnergies chtějí těsněji spolupracovat při vývoji, kvalifikaci, zavádění a marketingu hydraulických kapalin na vodní bázi se zvláštním zaměřením na udržitelnost, požární odolnost a výkon. Odpovídající memorandum o porozumění bylo podepsáno 18. prosince ve francouzském Lyonu.

Plánovaná spolupráce se zaměřuje na udržitelnější alternativy hydraulických kapalin na bázi minerálních olejů, které jsou na vodní bázi, biologicky odbouratelné a žáruvzdorné. Měly by tedy být šetrnější k životnímu prostředí a bezpečnější než předchozí řešení se srovnatelným výkonem.

bosch rexroth totalenergies

Při podpisu smlouvy v Lyonu: Dr. Steffen Haack, generální ředitel Bosch Rexroth (u stolu vpravo), Rainer Keiemburg, viceprezident Greases & Specialties, Total Energies Lubricants (u stolu vlevo).

„V souladu s naší odpovědností jako přední specialista na hydrauliku podnikáme tento krok, abychom pokročili ve vývoji směrem k udržitelnosti, včetně hydraulických kapalin. Prvního partnera máme v TotalEnergies, se kterým pracujeme na udržitelných alternativách k hydraulickým kapalinám na bázi minerálních olejů. Měly by být široce používány na trhu,“ říká Dr. Steffen Haack, generální ředitel společnosti Bosch Rexroth.

bosch hydraulic fluids

TotalEnergies logoV rámci zamýšlené nevýhradní spolupráce bude úkolem Bosch Rexroth definovat požadavky na odpovídající kapaliny, testovat je a kvalifikovat a odpovídajícím způsobem je certifikovat. Přední specialista na hydrauliku v mnoha oblastech také přináší svůj přístup na trh. Společnost TotalEnergies, přední světový poskytovatel hydraulických kapalin, mimo jiné vyvíjí a prodává kapaliny. Společnosti chtějí také spolupracovat na nezbytné normalizační práci a rozvíjet obchodní modely. Cíl: kvalifikované, certifikované a udržitelnější alternativy kapalin na bázi minerálních olejů – pro celý průmysl.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth
rexroth bosch