Bosch Rexroth představuje na veletrhu v Hannoveru: lineární pohybový systém ctrlX FLOWHS

Rexroth ctrlx FLOW HS

Flexibilita a vysoká rychlost při přepravě a polohování – to vše při minimální náročnosti na prostor. To jsou vlastnosti lineárního pohybového systému, které mohou továrny využít k uspokojení potřeby rychlých a všestranných procesů. Přesně k tomu je určen lineární pohybový systém ctrlX FLOW HS od Bosch Rexroth. Je otevřený všem typům provozních konceptů. Na veletrhu Hannover Messe Bosch Rexroth v hale 6 na stánku D26 mimo jiné ukáže, jak se ctrlX FLOW HS ovládá prostřednictvím průmyslového tabletu i.Safe MOBILE IS940.x s procesorem Qualcomm® 1 QCM6490.

Rexroth ctrlx FLOW

Lineární pohybový systém ctrlX FLOWHS umožňuje vysokou rychlost a flexibilitu při přepravě a polohování. (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

ctrlX FLOW HS je zaměřen na otevřenost a flexibilitu. Je založen na řadiči ctrlX CORE s operačním systémem ctrlX OS. Řešení lze snadno rozšířit a zajistit budoucnost pomocí technologie aplikací. Systém lineárního pohybu je 100 procent integrován do automatizační sady ctrlX AUTOMATION a těží z kompletního ekosystému kolem ctrlX OS.

„Po připojení k našemu automatizačnímu systému lze používat všechny součásti platformy a také aplikace z partnerského světa ctrlX World. To je velká výhoda oproti samostatným systémům, protože uživatelé mají možnost přístupu k různým funkcím a rozšiřování. To znamená, že společnosti mohou snadno přizpůsobit své procesy měnícím se požadavkům. To nejen podporuje inovace, ale také efektivitu v celém řetězci výrobního procesu,“ vysvětluje Steffen Winkler, Sales Manager Business Unit Automation & Electrical Solutions ve společnosti Bosch Rexroth.

Vysoká dynamika a nízké nároky na prostor
Funkce plug-and-play zajišťuje ještě větší flexibilitu. Segmenty, jako jsou přímky, křivky a přepínače, lze podle potřeby kombinovat a vytvářet specifické topologie, délky a trasy.

Jednou z výhod, která podporuje požadovaný výkon v moderních továrnách, je vysoká dynamika ctrlX FLOW HS . Se zrychlením až 10G a rychlostí 5 m/s systém umožňuje rychlé pohyby. Vícenásobné stroje se škálovatelným užitečným zatížením až 2,5 kg (jeden) nebo 5 kg (spojené) poskytují odpovídající výkon a přesnost. Konstrukce ve tvaru písmene U zlepšuje vedení trasy a minimalizuje tření, aby byla zajištěna konzistentní maximální rychlost – i v zatáčkách.

Přitom prostorová náročnost je velmi malá. Ve srovnání s jinými řešeními má systém menší posuvy a o 20 procent sníženou vzdálenost produktu na pouhých 40 mm. To znamená, že může být postaven kompaktněji a vyroben efektivněji.

Flexibilní provozní koncepty – také s možností IoT
Společnosti si mohou pro ctrlX FLOW HS vybrat různé provozní koncepty. Zcela nová je kombinace s průmyslovým tabletem i.safe MOBILE, který je vybaven průmyslovým IoT procesorem od Qualcomm Technologies Inc. Procesor, speciálně navržený pro aplikace IoT, má výkonný CPU a funkce AI. Dodává se také s integrovaným 5G modemem a WiFi připojením. S ním lze tablet i.Safe MOBILE použít jako konektivní a vysoce dostupné řešení IoT pro provoz ctrlX FLOW HS . Tento tablet se bezdrátově připojuje k systému ctrlX AUTOMATION a vizualizuje živý provoz ctrlX FLOW HS v aplikaci 3D viewer.

Na Hannover Messe představí Bosch Rexroth všechny výhody lineárního pohybového systému v hale 6 na stánku D26.

1 Produkty značky Qualcomm jsou produkty společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a/nebo jejích dceřiných společností. Patentované technologie společnosti Qualcomm jsou licencovány společností Qualcomm Incorporated. Qualcomm je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Qualcomm Incorporated.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth AG
rexroth bosch