ctrlX AUTOMATION na SPS 2023: třikrát větší úsilí pro automatizaci

rexroth sps

Bosch Rexroth představí nové produkty související s modulárním automatizačním systémem ctrlX AUTOMATION na veletrhu SPS 2023 v hale 7 na stánku 450. Důraz je kladen na otevřenost. To se odráží jak v operačním systému ctrlX OS, tak v nových produktech, jako je lineární pohybový systém ctrlX FLOW HS, který je hladce integrován do světa ctrlX AUTOMATION. Kromě toho společnost představuje tři nová řešení technologie pohonů, čímž doplňuje své portfolio ctrlX DRIVE.

Rexroth na SPS 2023

Bosch Rexroth na SPS 2023 ukazuje tři nová řešení z portfolia pohonů ctrlX DRIVE. (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG).

Bosch Rexroth neustále rozvíjí svou řadu servopohonů. Prostřednictvím integrace do rodiny produktů ctrlX DRIVE uživatelé těží z otevřenosti, škálovatelnosti a flexibility kompletní automatizační sady.

Nový kompaktní servopohon pro nižší výkonnostní rozsah
Nyní je k dispozici nový servopohon pro výkonový rozsah od 0,05 do 1,5 kW. Je o 50 % menší než předchozí generace pohonu IndraDrive Cs a nabízí také různé funkce, jako je virtuální uvedení do provozu prostřednictvím digitálního dvojčete.

„Napěťová třída a typ ochrany jsou důležitými kritérii rozhodování při výběru servopohonu. ctrlX DRIVE již velmi dobře pokrývá velký trh 380 až 480 V AC . Jako zařízení pro instalaci do rozvaděčů byl trh mimořádně dobře přijat. Na základě jediné konzistentní architektonické platformy nyní obsluhujeme i rozsah nižšího napětí. Uživatelé si mohou vybrat mezi různými rozsahy napětí na základě svých potřeb, aniž by museli přecházet na různé systémy. Usnadňuje jim to reagovat na měnící se podmínky a požadavky trhu,“ vysvětluje Steffen Winkler, Sales Manager Business Unit Automation & Electrical Solutions ve společnosti Bosch Rexroth.

Bezskříňové pohony a nový servo terminál 24 V/48 V pro nízkonapěťový rozsah
Bosch Rexroth na veletrhu představuje také třetí generaci bezskříňových měničů.

Steffen Winkler říká: „Reagujeme na trend. Jako průkopník technologie bez rozvaděčů těží naši zákazníci z více než 15 let zkušeností na trhu. Na základě ctrlX DRIVE nabízíme významné rozšíření z hlediska škálovatelnosti a topologie pro disky s třídou ochrany IP65.“

Pohonný systém IP65 umožňuje vysokou flexibilitu prostřednictvím jednoosého a dvouosého designu, škálovatelného počtu os, různých koncepcí chlazení, multi-Ethernet a multi-kodérů, konfigurovatelných rozšíření a mnoha dalších. To znamená, že lze implementovat různé topologie a snadno provádět úpravy podle potřeby.

Portfolio doplňuje nový servoterminál pro nízkonapěťový rozsah 24 V / 48 V. Vyznačuje se mimo jiné vysokou hustotou výkonu, menším množstvím kabeláže, pasivním chlazením a rychlým a snadným uvedením do provozu. Lze jej také bez problémů integrovat do I/O stanice ctrlX.

“Speciální funkcí je ochranné extra nízké napětí 60 V DC . S naším novým servo terminálem zůstáváme pod tímto napětím a použití je výrazně zjednodušeno. To znamená, že nejsou potřeba žádné speciální odborné znalosti, například elektrikáře, což je velká výhoda v době nedostatku kvalifikované pracovní síly,“ vysvětluje Steffen Winkler.

Kromě těchto inovací představí Bosch Rexroth na veletrhu SPS 2023 od 14. Norimberk v hale 7 na stánku 450 a také průmyslový operační systém ctrlX OS.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth
rexroth bosch