Bosch Rexroth spolu s partnerskými společnostmi představuje na veletrhu v Hannoveru četné novinky v oblasti automatizace továren a hydrauliky.

rexroth hannover messe

Na veletrhu Hannover Messe 2024 představuje Bosch Rexroth řešení pro automatizaci továren a hydrauliku, která pomáhají společnostem v celé řadě průmyslových odvětví dosáhnout jejich cílů v oblasti růstu a udržitelnosti. Společnost například vyvinula na míru šitá řešení pro ekonomickou vodíkovou infrastrukturu společně s partnerskými společnostmi z vodíkového průmyslu. Bosch Rexroth se svými novými akčními členy umožňuje elektrifikaci a digitalizaci všech pohybů důležitých pro bezpečnost v hloubce vody až 4 000 metrů – například pro skladování CO2 na moři nebo dočasné skladování zeleného vodíku. Ale žádná společnost dnes nezvládne všechno sama. Klíč spočívá v otevřených řešeních a spoluvytváření. Bosch Rexroth se svým automatizačním systémem ctrlX AUTOMATION a partnerskou sítí ctrlX World ukazuje, jak funguje maximální otevřenost v automatizaci.

Efektivní komprese: Pohánějte řešení pro ekonomickou vodíkovou infrastrukturu
Bosch Rexroth na veletrhu Hannover Messe 2024 představuje komponenty a produkty vyvinuté společně s výrobci a provozovateli z Evropy a USA pro ekonomický provoz vodíkových čerpacích stanic s krátkými časy tankování. Například ve spolupráci s FirstElement Fuel, lídrem na trhu komerčního provozu vodíkových čerpacích stanic v USA, Bosch Rexroth vyvinul kryopumpu, která stlačí až 600 kg kapalného vodíku za hodinu. Umožňuje natankování těžkých užitkových vozidel přímo během několika minut. Kromě toho Bosch Rexroth nabízí další řešení pohonu pro stlačování plynného i kapalného vodíku.

rexroth vodík kompresory

Softwarová platforma H4U: maximální flexibilita díky digitalizované hydraulice
Se softwarovou platformou H4U mohou výrobci strojů a systémů implementovat hydraulické funkce snadno a nezávisle na hardwaru. H4U.apps používáte ve svých obvyklých inženýrských nástrojích a snižujete náklady a inženýrské úsilí implementací aplikací na stávající řídicí hardware. Hydraulické know-how Bosch Rexroth integrované do softwarové platformy představuje nejširší hydraulickou funkcionalitu na trhu. Bosch Rexroth neustále vyvíjí funkčnost softwarové platformy pomocí dalších aplikací H4U.

h4u rexroth

Platforma eLION: Bosch Rexroth pokračuje v rozvoji elektrifikace
Platforma eLION vyvinutá pro celosvětové použití v terénních vozidlech podporuje důslednou elektrifikaci mobilních pracovních strojů. eLION zahrnuje motory a měniče a také důležité systémové komponenty, jako jsou DC/DC měniče, palubní nabíječky a vysokonapěťové kabely. Kromě toho Bosch Rexroth poskytuje softwarové moduly BODAS a vhodné převodovky a také hydraulické komponenty, jako jsou axiální pístová čerpadla pro celou platformu eLION. Bezpečnostní funkce plně integrované ve všech měničích (podle ISO 13849, 25119 a 19014) zkracují dobu vývoje. Řada strojů vybavených systémem eLION se již používá.

rexroth eLion

Jednoduše elektrické: pohony snižují náklady na offshore systémy
Při skladování CO 2 na moři a dočasném skladování zeleného vodíku ventily regulují řízený průtok procesních plynů a kapalin. Nově vyvinuté pohony eSEA napájené 24 V nízkým napětím (DC) jsou ekonomickou alternativou ke kapitálově a energeticky náročným konvenčním hydraulickým systémům. Bosch Rexroth nyní doplňuje aktuátor pro rotační pohyby (eSEA Torque), který získal několik mezinárodních technologických ocenění, o aktuátor eSEA Push pro lineární pohyby a eSEA Drive pro aplikace s velmi vysokými točivými momenty přesahujícími 35 kNm. To znamená, že všechny potřebné pohyby pro ovládání ventilů lze ovládat a provádět bezpečně, spolehlivě a čistě elektricky pod vodou prostřednictvím standardizovaného rozhraní.

rexroth esea

Rozsáhlé portfolio: Bosch Rexroth nabízí řešení pro celý hodnotový tok výroby baterií
Bosch Rexroth nabízí širokou škálu komponent, modulů a systémů napříč celým hodnotovým tokem výroby baterií – od výroby elektrod a článků přes montáž bateriových modulů a sad až po testování a recyklaci na konci výrobní linky. Na veletrhu v Hannoveru společnost ukáže, jak rychle nasaditelné lineární roboty optimalizují procesy při montáži a demontáži modulů nebo balení rychlým a přesným dokončením typických úkolů, jako je manipulace, šroubování nebo dávkování.

rexroth baterie

Hluboké vybití akumulátorů vozidla: proces zkrácen o faktor 100
Místní recyklace baterií a vracení surovin budou důležitými stavebními kameny pro budování oběhového hospodářství. Bosch Rexroth svým modulárním řešením pro diagnostiku, vybíjení a demontáž použitých autobaterií umožňuje automatizaci těchto procesních kroků i s velkými odchylkami v průmyslovém měřítku a nabízí možnost škálování s ohledem na rostoucí potřebu recyklace baterií. Ve srovnání s běžným vykládacím procesem s dobou procesu až 24 hodin automatizace urychluje tento proces faktorem až 100 nebo na méně než 15 minut. Zároveň nabízí optimální ochranu zaměstnanců.

rexroth hluboké vybití

(Fotograf: Martin Stollberg)

Automatizační sada ctrlX AUTOMATION: nová řešení a partnerské společnosti
Automatizační systém ctrlX AUTOMATION poskytuje veškeré hardwarové a softwarové komponenty pro kompletní automatizační řešení – od řízení a I/O až po funkce pohybu a PLC a IoT, stejně jako pohony a motory. Je modulární, škálovatelný a pokrývá potřeby téměř všech aplikací. Partnerská síť ctrlX World rozšiřuje řešení o řadu aplikací a hardwarových komponent.

Otevřený všem provozním konceptům: lineární pohybový systém ctrlX FLOW HS
Systém lineárního pohybu pro přepravu a polohování ctrlX FLOWHS od společnosti Bosch Rexroth je navržen pro maximální otevřenost a flexibilitu. Je založen na řadiči ctrlX CORE s operačním systémem ctrlX OS. Řešení lze snadno rozšířit pomocí technologie aplikací. ctrlX FLOW HS je 100 procent integrován do automatizační sady ctrlX AUTOMATION a těží z kompletního ekosystému kolem ctrlX OS.

Rexroth ctrlx FLOW HS

Operační systém ctrlX OS: nové možnosti pro vestavěné počítačové aplikace
Operační systém založený na Linuxu ctrlX OS je nyní k dispozici také pro vestavěné počítačové aplikace od společnosti congatec. Spolupráce mezi těmito dvěma společnostmi rozšiřuje možnosti aplikací pro vestavěné a okrajové počítačové nabídky společnosti congatec. Pomocí ctrlX OS a souvisejícího ekosystému uživatelé také získají přístup k celému portfoliu řešení a různým aplikacím. Můžete používat aplikace ctrlX OS i aplikace z partnerského světa ctrlX World.

rexroth operační systém

Společně silnější: Automatizace vyžaduje spoluvytváření
Partnerský svět ctrlX World roste a rozšiřuje řešení tak, aby zahrnovalo různé aplikace a hardwarové komponenty. Specialista na pneumatiku SMC Germany je 100. partnerskou společností, která se připojila k ctrlX World. Společný cíl Bosch Rexroth a všech partnerských společností: zjednodušit a zlepšit širokou škálu automatizačních procesů. Svá řešení na stánku Rexroth představí partnerské společnosti ctrlX World Arduino Pro by Arduino srl, GEFAZ mbH, Intel Deutschland GmbH, VMware by Broadcom, VEIL Energy Bcorp, XITASO GmbH a partner ctrlX OS Dell Technologies.

smc rexroth

CE partnerská společnost: certifikovaná odbornost na místě
S místními partnerskými společnostmi Certified Excellence (CE) Bosch Rexroth rozšiřuje svou globální přítomnost. Doplňují portfolio Rexroth pro automatizaci továren, hydrauliku a mobilní stroje o vlastní řešení a služby. Síť CE partnerů zahrnuje typy partnerů Distribuce, Servis, Řešení a Školení a je neustále rozšiřována.

Na veletrhu Hannover Messe 2024 například partnerské společnosti CE ukáží řešení s lehkými roboty od Kassow Robots, které jsou součástí produktového portfolia Bosch Rexroth od roku 2022. Flexibilní roboty se sedmi osami umožňují snadno implementovatelné robotické aplikace pro středně velké podniky. HELDELE Automation GmbH představuje buňku na vychystávání, která umožňuje nákladově efektivní a flexibilní manipulaci s různými součástmi průmyslovým cobotem. PTS Group GmbH ukazuje výrobní proces s řetězovým dopravním pásem, montážním pracovištěm, podáváním materiálu cobot a dalšími hydraulickými a pneumatickými funkcemi a SYMACON System + Service GmbH představuje své nově vyvinuté systémové řešení SSG Lift s cobotem od Kassow Robots a řízením ctrlX CORE od společnosti Bosch Rexroth. Belgická CE partnerská společnost REM-B Hydraulics představuje na veletržním stánku průmyslovou hydrauliku od Bosch Rexroth. Nabídka specialistů na hydrauliku sahá od oprav po servis a prodej hydraulických komponent. Od roku 2023 nabízí REM-B také opravy a služby pro komponenty lineární techniky.

rexroth rem

Bosch Rexroth na veletrhu Hannover Messe 2024: hala 6, stánek D26

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth AG
rexroth bosch