Colt CZ Group SE koupil výrobce munice swissAA Holding AG

munice swissAA

Colt CZ Group SE oznamuje, že 28. června podepsala kupní smlouvu a nabyla 100% podíl ve společnosti swissAA Holding AG, švýcarském výrobci munice. Hodnota transakce nebude zveřejněna. Akvizice byla financována ze stávajících hotovostních zdrojů společnosti včetně prostředků z nedávné emise dluhopisů.

munice

 

„Jsme nadšeni akvizicí společnosti swissAA Holding, která je referenčním výrobcem munice se sídlem ve Švýcarsku a partnerem švýcarských, belgických, německých a dalších zákazníků z řad ozbrojených složek. Tato akvizice je součástí naší dlouhodobé růstové strategie nejen v segmentu ručních palných zbraní, ale rovněž v souvisejících odvětvích, kdy munice je přirozeným doplňkem k našim hlavním výrobkům. Jsem si jistý, že špičkový výzkum a vývoj a výrobní schopnosti společnosti swissAA Holding přinesou nové příležitosti pro Colt CZ Group na trhu ozbrojených složek,“ uvedl Jan Drahota, CEO a předseda představenstva Colt CZ Group.

SwissAA je výrobcem munice a technologií pro ozbrojené složky specializující se na malorážové střelivo konkrétně 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm a 12,7 mm a rovněž náboje do podvěsného granátometu o ráži 40 mm. Holding tvoří několik 100% vlastněných dceřiných společností se sídlem ve Švýcarsku a Maďarsku a společnost také vlastní řadu patentů na munici.

ADK

Reklama

O společnosti Colt CZ Group SE
Skupina Colt CZ je jedním z předních světových výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr a 4M Systems.

Skupina Colt CZ má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v České republice, Spojených státech, Kanadě a Švédsku. Skupina zaměstnává více než 2 000 lidí v České republice, USA, Kanadě, Německu a Švédsku. Skupina je ze 76,0 % vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners SE, zbývajících 24,0 % tvoří veřejně obchodované akcie.

Zdroj zprávy: Colt CZ Group SE
Colt CZ Group SE