Doosan Škoda Power pomůže v USA přeměnit komunální odpad na čistou energii

Společnost Doosan Škoda Power podepsala strategicky důležitý projekt na dodávku parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA. Spolupráci s provozovatelem spaloven Covanta tak poprvé rozšíří i mimo Evropu.

doosan usa

„Nově získaná zakázka představuje pro Doosan Škoda Power významnou referenci a důležitý milník při zdolávání složitého a dynamického trhu,“ potvrdil Josef Talhofer, obchodní manažer pro Severní Ameriku ve společnosti Doosan Škoda Power, a zároveň dodal, že společnosti se daří upevňovat vztahy s jeho dlouholetým partnerem: „Covantě tak nadále dokazujeme naši technickou kompetentnost, flexibilitu a vůli podporovat ji i mimo Evropu.“

Společnost Covanta je lídrem v oblasti udržitelného hospodaření s materiály a své služby nabízí jak podnikům, tak veřejné správě. Prostřednictvím své sítě zařízení a navazujících služeb je pro ně důležitým partnerem při řešení dnešních ekologických výzev. Společně s koncovým zákazníkem Pasco County na Floridě investují do rozšíření kapacity elektrárny na zpracování odpadu ve Spring Hill. V plánu mají navýšit celkové zpracování odpadu o 131 500 tun ročně, což jen dokazuje progresivní myšlení a vize představitelů okresu Pasco.

Plzeňský výrobce pro tento projekt dodá standardizovanou jedno-tělesovou turbínu DST-G10, o výkonu 15 MW, s generátorem a dalším příslušenstvím splňující požadavky na americké normy.

Doosan Škoda Power tak dokazuje, že jejich turbíny mají na americkém trhu své místo, a to nejen díky technickému zpracování produktu, ale také rychlým přizpůsobením novým požadavkům a snahou předvídat potřeby zákazníka. Tato pružnost a schopnost inovace umožnila Doosan Škoda Power získat výhodu nad konkurencí a posílit svou pozici na americkém trhu.

O DOOSAN ŠKODA POWER
Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína – generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků. www.doosanskodapower.com

Zdroj zprávy: DOOSAN ŠKODA POWER
DOOSAN Logo