Bosch Rexroth – Holistická doprava materiálu

rexroth active shuttle AMR

Bosch Rexroth a K.Hartwall pracují na řešeních pro automatizovanou přepravu pro intralogistiku. V budoucnu budou Bosch Rexroth a finská společnost K.Hartwall spolupracovat na holistických řešeních pro automatizovanou interní přepravu materiálu. S autonomním mobilním robotem (AMR) ACTIVE Shuttle od společnosti Bosch Rexroth a dopravním systémem bez řidiče (AGV) A MATE® FreeLift od společnosti K.Hartwall mají uživatelé k dispozici dva mobilní roboty pro různé úkoly. ACTIVE Shuttle Management System (AMS) od společnosti Bosch Rexroth vyhovující standardu VDA 5050 bude oba roboty řídit a integrovat je do intralogistiky.

rexroth

„Chceme pokračovat ve vývoji holistických řešení pro intralogistiku. Naše technická zaměření a naše portfolia se ideálně doplňují,“ popisuje budoucí spolupráci s finským specialistou na logistiku K.Hartwallem Sven Hamann, manažer vývoje obchodní jednotky Assembly Technology společnosti Bosch Rexroth.

AMR ACTIVE Shuttle od Bosch Rexroth a FTS A MATE® FreeLift od K.Hartwall pokrývají přepravu od malých nákladních nosičů po palety.

ActiveShuttle

Mobilní roboty automatizují intralogistiku
ACTIVE Shuttle od Bosch Rexroth autonomně přepravuje podlahové vozíky s malými nosiči nákladu s celkovým zatížením až 260 kg přes tovární haly. Jako plug-and-go řešení automatizuje cyklickou dopravu nebo poptávkově orientovanou dodávku materiálu. Nejsou nutná žádná konstrukční opatření, jako jsou magnetické pásy v podlaze nebo reflektory. Při prvním uvedení do provozu vytvoří ACTIVE Shuttle mapu schválených tras bez jakéhokoli programování. Přepravní systém bez řidiče A MATE® FreeLift od K.Hartwall se používá pro velkoobjemové nebo zpevněné materiály v síťovaných boxech, na paletách, adaptačních paletách nebo rolovacích kontejnerech. Robustní a štíhlá konstrukce AGV zajišťuje automatizovanou přepravu nosiče nákladu i v náročných prostředích.

Hlavní ovládání kompatibilní s VDA 5050
S osvědčeným systémem ACTIVE Shuttle Management System (AMS) od společnosti Bosch Rexroth je k dispozici správce vozového parku kompatibilní s VDA 5050 jak pro mobilní roboty, tak pro přepravy od malých nosičů nákladu po palety. Bezproblémově komunikuje s infrastrukturou dílen a umožňuje jednotlivé přepravní zakázky s konfigurovatelnými šablonami úloh, takže oba roboty lze namapovat na celou škálu funkcí. Kromě jednoduchých transportních pohybů od zdroje k jímce lze vytvářet i složité pracovní sekvence. Uživatelé mohou například definovat referenční běhy nebo používat pokročilé funkce. Zakázky jsou mobilním robotům předávány buď plně automaticky z IT systémů vyšší úrovně (MES, ERP atd.), nebo ručně přes webové uživatelské rozhraní přes PC nebo tablet. AMS HMI lze navrhnout intuitivně a změny lze snadno provádět. Dynamická výrobní prostředí lze spravovat snadno a bez hlubokých odborných znalostí.

Řešení od obou společností se již používají pro interní dodávky materiálu v některých závodech Bosch a dalších průmyslových podnicích. Kyvadlová doprava ACTIVE tam přepravuje podlahové koloběžky K.Hartwall. Díky své štíhlé konstrukci může AMR vjet přímo do pruhů supermarketů a obráběcích buněk a nakládat a vykládat tam materiál plně automaticky.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth
rexroth bosch