Jihlavská firma Bosch Powertrain s.r.o. uspořádala 17. firemní ples, na kterém byla podpořena Nemocnice Jihlava

Bosch Jihlava ples

Sedmnáctý reprezentační ples firmy Bosch Powertrain s.r.o. přilákal dne 8. března 2024 více než pět set návštěvníků a řadu hostů. Na návštěvníky plesu čekal pestrý zábavný program, hvězdami večera byli zpěvák Václav Noid Bárta a populární zpěvačka Marie Rottrová. Hlavní hudební program zajistila známá koncertní a doprovodná kapela Boom Band.

Podpora Nemocnice Jihlava
Firma Bosch klade po vzoru svého zakladatele Roberta Bosche veliký důraz na přejímání společenské zodpovědnosti a podporuje trvale různé neziskové a charitativní organizace. Proto věnoval jihlavský Bosch v rámci firemního plesu finanční dar pro interní oddělení Nemocnice Jihlava v celkové výši 300 000 korun. Tento dar je určen na pořízení hydraulických vodních lůžek a křesel pro hygienu imobilních pacientů a dále na pořízení přenosných monitorů životních funkcí s možností telemetrického sledování životních funkcí pacientů.

Symbolický dárcovský šek předali ředitelé firmy Bosch Powertrain s.r.o. Ralph Carle a Rajendra Basavaraju primáři interního oddělení Nemocnice Jihlava Jaroslavu Točíkovi. Ten poděkoval slovy: „Jsem velmi rád, že Nemocnice Jihlava je podporována tak významnými firmami z regionu, jako je Bosch Powertrain s.r.o. Díky finančnímu daru bude možné přispět k dalšímu zkvalitnění poskytované péče pro naše pacienty. Děkuji velmi.“

Bosch Jihlava ples

Zapojení zaměstnanců do interního systému IdeaM
Firma Bosch v Jihlavě podporuje ve svém závodě systém IdeaM pro podávání zlepšovacích návrhů. Ze všech zlepšovacích návrhů zaměstnanců jihlavského Bosche, které v roce 2023 pomohly firmě ušetřit více než půl milionu korun, byl vylosován vítězný zlepšovací návrh. Autor vítězného návrhu vyhrává jako odměnu osobní automobil Škoda Octavia. V rámci programu firemního plesu tak proběhlo zároveň s vyhlášením vítěze IdeaM za rok 2023 i předání hlavní ceny – Škody Octavia. Hlavní cenu si letošní rok odvezl Pavel Petrák, zaměstnanec oddělení technické údržby a dokumentace.

Bosch Jihlava ples

Závod Jihlava
Ve firmě Bosch Powertrain s.r.o. pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. V roce 2023 rozšířila firma stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravila se na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

 

Zdroj zprávy: Bosch
Bosch