Lissmac a Vavruška Trade na MSV 2021

Lissmac

Expozice společnosti Vavruška Trade patří na letošním MSV k těm, které nešetřily na výstavní ploše, ani na počtu vystavených strojů. Hlavním exponátem, který přitahuje zaslouženou pozornost návštěvníků je auomatický brousící stroj Lissmac SMD 3 S – EDITION, ale zájem vzbuzují i další vystavené stroje.

 

Lissmac SMD 3 S – EDITION
Stroj byl vystavován ve verzi 335 REE. Jedná se o jednostrannou automatickou brusku s vakuovým přítlakem, která brousí suchou cestou, tj. bez použití kapaliny. Nový model Lissmacu má v České republice premiéru. Je určen pro tenčí plechy (na rozdíl od provedení P – EDITION, který je naopak určen pro broušení vyšších polotovarů). Jde o velmi výkonný stroj, který dokáže zajistit nejen klasické obroušení otřepů, ale také zaoblení hran až na poloměr 2 mm (R2).

 

Dodatkové označení REE znamená, že konfigurace stroje obsahuje 1 pásový brousící agregát a 2 rotační lamelové kotoučové agregáty. Konfigurace lze u tohoto typu stroje (SMD 3) na přání zákazníka měnit, takže k dispozici jsou i konfigurace RER a REER. Postup broušení ukazuje i následující video…

(Při přehrávání videa si můžete zvýšit rozlišení až na 4K/60fps)

Lissmac SMD 335 má šířku průchodu 1350 mm a lze použít pro výšku 1-120 mm (průchozí výška broušeného polotovaru). Stroj je výborným řešením pro procesní odstraňování otřepů po řezání nebo pro odstraňování vrstvy laserového oxidu, ale stejně tak může posloužit pro jednostranné celoobvodové zaoblení hran nebo pro povrchovou úpravu. Jedná se tedy o univerzální stroj s velmi širokým rozsahem možností a úsporným provozem (23,6 kW, 47 A). Plynule nastavitelná rychlost posuvu je 0,3 – 8,0 m/min nabízí více než dostatečnou rychlost práce, takže zařazení stroje do výrobní linky může podstatně zvýšit efektivitu výroby a současně eliminovat mzdové náklady. Při zapojení dalších prvků pak může pomoci automatizovat výrobu. Podtlakový systém si poradí s přidržením i velmi malých polotovarů, takže SMD 335 lze bez obav svěřit i broušení prvků o přibližné minimální velikosti 50 x 50 mm.

Coastone C9
Dalším vystavovaným exponátem byl malý plně elektrický ohraňovací lis od finské společnosti Coastone. C9 je určen na ohyb menších dílů, ale jedná se o velmi přesný, energeticky úsporný a egonomicky velmi dobře vyřešený stroj s pokročilým řídícím systémem, který pracuje v pěti osách (Z1 a Z2). Jednou z výhod stroje je, že obsluha může při práci sedět, což u větších lisů většinou není možné. Díky tomu se zpomaluje nástup ůnavy a pracovník se tak může déle a lépe koncentrovat na práci.

 

Při průměrném používání spotřebuje C9 méně než 1,5 kW. Výhodou je rovněž naklápěcí stůl, a absence hydraulických částí, což zlevňuje provoz, eliminuje nutnost výměny olejů, opotřebení ventilů a podobné záležitosti. Délka pracovní lišty je 850 mm (maximální délka ohybu).  5kW motor zvládne ohyby velmi rychle a dosahuje přesností od 0,025 mm v ose X, až po 0,5 mm v ose Z. 15″ ovládací dotykový panel umožňuje pohodlnou a rychlou obsluhu stroje a práci s předpřipravenými programy.

Coastone Pressone P1s-10
Malý dílenský lis pro mechanizaci drobných úkonů má překvapivě široké možnosti práce. PressOne P1S-10 je elektrický lisovací stroj z Finska, který je poháněn kuličkovým šroubem se servomotorem. To dává to nejlepší z obou světů. Sílu, rychlost a přesnost, a to vše bez problematické a na údržbu náročné hydrauliky. Pomocí čárových kódů lze snadno měnit programy. Dotykový displej je příjemné rozhraní pro ovládání řídícího systému, který umí měřit a kontrolovat sílu tlaku i výběr zpracovávaných součástí. Stroj zrychluje manuální postupy o desítky až stovky procent. To vše při zachování bezpečnosti a navíc se snížením zmetkovitosti.

 

Servomotor má 3kW a vyvine maximální sílu v rozsahu 2-100 kN. Maximální rychlost otevírání je 120 mm/s. Rychlost přiblížení 50 mm/s, rychlost lisování max. 10 mm/s. Výška hrdla je 620 mm a délka tahu 230 mm.4násobná spodní otočná základna poslouží k častějším výměnám matric. Stroj Pressone P1s-10 se vyznačuje dlouhou životností a vysokou spolehlivostí.

Kontakt: Vavruška Trade s.r.o.


Články na podobné téma:
Vavruška Trade na MSV 2021
Lissmac na MSV 2019
MSV 2018: Vavruška Trade představuje brousící stroje Lissmac
MSV 2017: Technologie broušení od firmy Lissmac
Lissmac na MSV 2016