Mistrovství Evropy mladých odborníků na roboty

euroskills fanuc

FANUC a WorldSkills pořádají soutěž pro nadějné systémové integrátory. Nejlepší mladí evropští programátoři robotů se sejdou v polském Gdaňsku od 5. do 9. září 2023 na mistrovství EuroSkills. Tam prokážou své dovednosti při zavádění praktických aplikací robotů. Účastníci pocházejí z Rakouska, Belgie, Francie, Německa, Maďarska, Itálie, Lucemburska, Polska, Rumunska a Spojeného království.

fanuc WorldSkills Europe

Celkem se bude soutěžit ve 43 různých oborech od tradičních řemesel po vývoj webových aplikací, kterých se zúčastní 600 mladých lidí z 32 zemí. Očekává se, že akce přiláká kolem 100 000 návštěvníků.

euroskills fanuc

EuroSkills pořádá vzdělávací organizace WorldSkills ve spolupráci se sponzory. Největší světový výrobce robotů FANUC působí od roku 2018 jako globální sponzor WorldSkills a podporuje organizaci soutěže v disciplíně „Robot Systems Integration“ na evropské a mezinárodní úrovni.

euroskills fanuc

Zatímco trend k automatizaci postupuje a roboty nenacházejí uplatnění jen v průmyslových podnicích, ale také v obchodu a zemědělství, v mnoha zemích chybí vhodně vyškolení specialisté. Organizací soutěží a spoluprací s univerzitami a školami chce FANUC zaujmout mladé lidi o povolání v robotice.

Příští celoevropská soutěž pro mladé systémové integrátory robotů se bude konat v Herningu v Dánsku v roce 2025. O rok dříve se ve francouzském městě Lyon uskuteční mezinárodní odborné mistrovství WorldSkills.

euroskills fanuc

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT a ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 260 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC