Otevírač dveří k hydraulické expanzní technologii

Na veletrhu EMO 2023 společnost SCHUNK představuje nový držák nástrojů – TENDO Silver. Nabízí perfektní úvod do upínání nástrojů pomocí hydro-expanzní upínací technologie a boduje jako přesný všestranný pomocník.

TENDO Silver SCHUNK
TENDO Silver doplňuje rodinu nástrojových držáků SCHUNK jako přesný všestranný nástroj. Sklíčidlo je ideálním úvodem do technologie hydroexpanzního upínání a zaujme svým vynikajícím poměrem ceny a výkonu.

Uživatelé v kovoobrábění jsou již dlouho přesvědčeni o hydro-expanzní technologii upínání nástrojových držáků: nástroj se upíná pomocí hydraulického mechanismu, ve kterém zašroubování šroubu stlačuje vnitřní tlakové médium a elasticky deformuje expanzní pouzdro. To znamená, že stopka nástroje je pevně uzavřena. Vysoké napětí zajišťuje absolutně bezpečné držení nástroje a přesnou soustřednost menší než 0,003 mm. Výsledkem této technologie jsou nejlepší povrchy obrobku, zamezení vzniku mikro třísek, ochrana vřetena stroje a delší životnost nástroje. Technologický trik vnitřního olejového polštáře je vysoce účinný při tlumení vibrací vznikajících při obrábění. Pokud jde o udržitelnost, hydroexpanzní technologie je mnohem lepší než ostatní technologie, protože má dlouhou životnost, úspora energie a úspora zdrojů při používání. S TENDO Silver z ekonomického segmentu poskytuje SCHUNK uživatelům všestranné zařízení, které zaujme nejen svými technologickými výhodami, ale také vynikajícím poměrem ceny a výkonu.

TENDO Silver SCHUNK

Levný vstup do hydro-expanzní technologie
Společnost SCHUNK, jako vynálezce a lídr na trhu v oblasti technologie hydraulické expanze, má nyní s touto technologií 40 let zkušeností. Díky segmentaci držáků nástrojů specifické pro aplikaci dostávají zákazníci vhodná hydraulická expanzní sklíčidla v závislosti na aplikaci a požadavcích. Cílem je ekonomické, efektivní a zdroje šetřící zpracování dílů, které si uživatelé řady TENDO cení již desítky let. Tyto držáky nástrojů jsou standardně jemně vyvážené a vhodné pro vysoké rychlosti. Stopky nástrojů lze upnout přímo do sklíčidla – takže řada TENDO boduje výměnou nástroje s přesností na mikrometr během několika sekund. Uživatelé ušetří čas na nastavení a mohou se obejít bez dalších periferních zařízení. Těžíte z vysoké úrovně flexibility, protože kromě přímého upnutí je možné také upnutí různých průměrů pomocí štěrbinových nebo chladicích meziobjímek. Trvale přesná soustřednost a účinné tlumení vibrací zajišťují dlouhou životnost nástrojů pro obráběče kovů a tím i úsporu nákladů, protože odpadá časté přebrušování nebo pořizování nových.

TENDO Silver SCHUNK

TENDO Silver doplňuje rodinu nástrojových držáků v ekonomickém segmentu jako přesný všestranný nástroj, který je kompatibilní se všemi vřeteny obráběcích strojů. Hydraulické expanzní sklíčidlo s konturou DIN má leštěný povrch, který odpuzuje nečistoty a rez a je k dispozici v osmi různých rozhraních.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK