Zažijte jedinečné inovace naživo

EMO schunk

Od 18. do 23. září 2023 se mezinárodní zpracovatelský průmysl sejde na EMO, předním světovém veletrhu výrobních technologií. SCHUNK přichází do Hannoveru s hustě nabitým 360stupňovým portfoliem pro vše, co se týká obráběcích strojů. Důraz je kladen na udržitelnější výrobu, konektivitu a e-mobilitu.

schunk iTendo 2

Chytrý držák nástroje iTENDO2 poskytuje data v reálném čase přímo z nástroje a detekuje opotřebení v rané fázi. S funkcemi „easy connect“ a „easy monitor“ nyní společnost SCHUNK poskytuje dvě nové, rozšířené úrovně digitalizace.

Svět průmyslové výroby v současnosti prochází rychlými a hlubokými změnami. Potřeba vyšší účinnosti, větší flexibility, lepší kvality a větší přesnosti jsou výzvou pro každou výrobní společnost; zároveň jsou to hybatelé technologického rozvoje. Pod heslem „Inovate Manufacturing“ bude průmysl na EMO ukazovat svá řešení naléhavých problémů současnosti i budoucnosti. SCHUNK představuje komplexní řešení a ohňostroj inovací, se kterými mohou uživatelé realizovat digitální transformaci a přiblížit se k cíli udržitelné výroby.

Udržitelné zásady při manipulaci a upínání obrobků
Procesy šetřící energii a zdroje jsou předpokladem udržitelné výroby. Klíč je: menší spotřeba. Návštěvníci veletrhu EMO mohou na SCHUNK zažít bezenergetické uchopení citlivých komponent pomocí technologie uchopení ADHESO a na vlastní kůži se přesvědčit, že se s díly zachází šetrně a bez zanechání zbytků – bez jakéhokoli externího přívodu energie. ADHESO využívá přirozené síly adheze k manipulaci s citlivými součástmi, například při výrobě baterií a palivových článků a také aplikací v lékařském, farmaceutickém a elektronickém průmyslu.

Zásadou udržitelnosti se řídí i další vyvinuté generace moderních sklíčidel soustruhů, jako je rychlovýměnné čelistové sklíčidlo ROTA THW3. Kromě své enormní flexibility a funkčnosti přesvědčí sklíčidlo soustruhu díky patentovanému těsnění s intervaly údržby, které jsou až 20krát delší než u srovnatelných produktů. To má také za následek až 20krát nižší spotřebu maziva; chladicí mazivo se také musí měnit méně často. Kromě aspektů šetrných k životnímu prostředí to také otevírá nové oblasti použití. Díky rychlovýměnnému systému čelistí lze sklíčidlo během několika sekund přizpůsobit měnícím se upínacím úkolům.

schunk rota thw3

Flexibilní rychlovýměnné čelisťové sklíčidlo ROTA THW3 umožňuje díky patentovanému těsnění až 20krát delší intervaly údržby než srovnatelné produkty.

Digitálně propojeno až ke komponentě
Síťová výroba začíná v malém měřítku s komponentou. Inteligentní výrobní komponenty představují nezanedbatelný příspěvek k efektivním, udržitelnějším a transparentnějším procesům. V Hannoveru bude společnost SCHUNK předvádět různé systémy upínání aktuátorů a senzorů. Elektromechanický rychlovýměnný paletový modul NSE3-PH 138 IOL s inovativním piezohydraulickým pohonem a plně integrovanými senzory je jedním z absolutních vrcholů: Upínací modul je řízen přes IO-Link a generuje vysoké vtahovací síly při stejných rozměrech jako srovnatelné pneumatické upínací moduly. Integrovaná elektronika zaznamenává různé stavy upnutí, jako jsou polohy upínacích saní nebo přítomnost palety bez dalších rušivých obrysů.

Dalším vrcholem veletrhu je chytrý hydraulický expanzní držák nástrojů iTENDO². Poskytuje data v reálném čase přímo z nástroje a zjišťuje opotřebení v rané fázi. Kromě procesně spolehlivého obrábění zajišťuje tento inteligentní držák nástroje delší životnost nástroje a méně zmetků. S funkcemi „easy connect“ a „easy monitor“ nyní společnost SCHUNK poskytuje dvě nové, rozšířené úrovně digitalizace. Rozšiřující balíček iTENDO² easy connect umožňuje snadné připojení ke stroji a ke stávajícímu systému monitorování procesu. Na druhé straně iTENDO² easy monitor nabízí obsluze strojů nekomplikovaný vstup do jednoduchého monitorování procesu.

Snadno konfigurovatelné
V loňském roce společnost SCHUNK ukázala způsob realizace rychle dostupných řešení pro konkrétní aplikace s novými, konfigurovatelnými řadami produktů. Elektrické a pneumatické chapadla, prsty chapadla a upínací čelisti SCHUNK lze přizpůsobit konkrétním aplikacím pomocí webových nástrojů SCHUNK založených na prohlížeči bez licence. SCHUNK představuje easyToolholder na EMOdalší produktový konfigurátor pro individuální provedení nástrojových držáků. S novým digitálním nástrojem lze standardní nástrojové držáky pouze několika kliknutími upravit, pokud jde o velikost, upínací průměr, rozhraní nebo vrtání třísek, a optimálně je přizpůsobit dané aplikaci. Příslušná 3D data jsou k dispozici ke stažení v reálném čase a v široké škále formátů a lze je pak virtuálně testovat v simulaci stroje. Společnost SCHUNK tak výrazně snižuje složitost plánování systému a nabízí řešení šitá na míru pro širokou škálu aplikací.

MPG-plus/PGN-plus-P
Vše z jednoho zdroje: Díky svému rozsáhlému aplikačnímu know-how a širokému portfoliu navrhuje společnost SCHUNK vhodné koncepty pro úkoly v oblasti elektromobility.

360stupňové portfolio pro nová průmyslová odvětví
Automatizované procesy jsou stále důležitější. Důvodů je mnoho a dříve nebo později se společnosti budou muset tomuto trendu otevřít. S novým rychlovýměnným systémem čelistí BWA pro upínací silové bloky TANDEM3 se SCHUNK chopí přesně tohoto tématu. S ním lze upínací čelisti 2- nebo 3-čelisťových upínacích bloků měnit ručně nebo automaticky pomocí robota ve velmi krátké době a přizpůsobovat tak novým upínacím úkolům – zcela bez nářadí.

Nové adaptérové ​​čelisti SCHUNK nyní také otevírají přístup k rozsáhlé řadě upínacích čelistí SCHUNK pro svěráky třetích stran. Doposud bylo dostupné portfolio horních čelistí omezeno na příslušného výrobce svěráku, protože rozhraní závisí na výrobci. SCHUNK nyní svými adaptérovými čelistmi zajišťuje kompatibilitu mezi svěráky třetích stran a horními čelistmi z portfolia SCHUNK a Gressel.

Návštěvníci EMO se mohou těšit na další novinky, jako jsou nováčci v technologii držáků nástrojů nebo automatizované nakládání palet.

Expozici SCHUNK najdete na EMO 2023 v hale 3 I, stánek I20

Zdroj zprávy: Schunk
SCHUNK