SCHUNK mezi 3 nejlepšími nominovanými

HERMES AWARDS 2024 schunk

S inovativní sadou 2D pastvy si společnost SCHUNK zajistila jedno ze 3 nejlepších míst v nominaci na HERMES AWARD 2024. Aplikační sada s podporou AI umožňuje rychlý vstup do autonomní manipulace s objekty, které nejsou orientovány na polohu. Nejsou nutné žádné předchozí znalosti programování nebo zpracování obrazu.

schunk HERMES AWARDS 2024
2D Grasping Kit je jedním ze 3 nejlepších nominovaných na HERMES AWARDS 2024. Obrázek: SCHUNK

Jak lze nastavit flexibilní, efektivní a perspektivní výrobu s ohledem na nedostatek kvalifikovaných pracovníků a zachování zdrojů? S automatizací! Společnost SCHUNK vyvinula 2D uchopovací sadu pro rychlý úvod do autonomní manipulace s předměty, které nejsou orientovány na polohu. Umožňuje spolehlivou manipulaci s různými, náhodně uspořádanými díly z dopravního pásu, tácu nebo odkládacího stolu – a to i za měnících se světelných, barevných podmínek nebo podmínek pozadí. Aplikační sada se skládá z kamery s objektivem, průmyslového PC, AI softwaru a aplikačního uchopovače. Všechny komponenty jsou vzájemně dokonale sladěny a lze je kombinovat s jakýmkoli robotem a jakýmkoliv nadřazeným ovladačem. Těžištěm vývoje je AI software vyvinutý speciálně společností SCHUNK v kombinaci s intuitivním uživatelským rozhraním. To znamená, že uživatelé nepotřebují žádné předchozí znalosti programování nebo zpracování obrazu. Jakmile je software s podporou AI nastaven, provede společnosti krok za krokem procesem výuky plánování úchopu. Jakmile jsou objekty vyfotografovány a pojmenovány, AI se trénuje – zcela offline. S 2D uchopovací sadou lze opakující se třídění nebo logistické úkoly spolehlivě a s minimálním úsilím automatizovat.

Schunk 2D uchopovací sada
Nominovaná 2D uchopovací sada je inteligentní řešení pro manipulaci s různými pozičně neorientovanými předměty z povrchu. Obrázek: SCHUNK

Hledání skvělých nápadů do budoucna
Výroční HERMES AWARD je mezinárodní technologická cena veletrhu Hannover Messe. Oceňuje vynikající produkty a inovativní řešení, která prokazují vysokou úroveň technologických inovací a poskytují výhody pro průmysl, životní prostředí a společnost. Významnou roli při hodnocení hraje také ekonomická životaschopnost a připravenost produktu k implementaci. Nezávislá porota složená ze zástupců politiky, obchodu, výzkumu a společnosti v čele s prof. Dr.-Ing. Holger Hanselka, prezident Fraunhofer Society, vybral v předběžném rozhodovacím procesu tři příspěvky, včetně 2D Grasping Kit od společnosti SCHUNK. Vítěz bude vyhlášen na slavnostním zahájení Hannover Messe 21. dubna 2024.

S kompetencí pro řešení udávající trendy
Expert na automatizaci SCHUNK vyvíjí a vyrábí flexibilní automatizační řešení pro zákazníky v celé řadě průmyslových odvětví. Uživatelsky přívětivá řešení pomáhají zákazníkům zvýšit jejich efektivitu a udržet si konkurenceschopnost v dynamickém výrobním prostředí s velkým množstvím dílů. S 2D Grasping Kit nabízí SCHUNK další kompletní řešení, které výrazně zjednodušuje vstup do automatizovaných procesů a kromě efektivnějšího návrhu výroby nabízí příležitosti pro úsporu času a zdrojů.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK