SKF oznamuje dohodu o elektrickém letectví se společností Lilium

skf nio

Společnost SKF dnes oznámila, že byla podepsána dodavatelská smlouva se společností Lilium, která vyvíjí první plně elektrický proudový letoun s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL). SKF podpořila společnost Lilium při návrhu ložisek elektromotoru pro jejich elektrický proudový motor a souhlasila s podporou programu výrobou ložisek elektromotoru pro tento typ letadla.

SKF Lilium

Vznikající trh s elektrickými letadly má velký potenciál změnit způsob, jakým se díváme na letectví a logistiku a umožnit tak udržitelnější způsob přepravy lidí a zboží. Průzkum trhu ukazuje, že do roku 2030 by trh eVTOL mohl mít potenciálně hodnotu až 30 miliard dolarů.*

SKF Lilium

 

Greg Zimmerman, ředitel letecké obchodní jednotky SKF, říká: „S elektrifikací zažije letecký průmysl v nadcházejících letech proměnu. Jsme potěšeni, že jsme součástí tohoto vývoje tím, že jsme preferovaným dodavatelem ložisek pro ložiska elektromotoru proudového letounu Lilium. Toto podporuje naše strategické zaměření na udržitelnost a náš závazek k dosažení cílů stanovených v Pařížské dohodě o klimatu. Jsme prvním dodavatelem ložisek, který má specializované produktové portfolio, týmové a partnerské zkušenosti v tomto vzrušujícím segmentu elektrického letectví.”

SKF Lilium

Po téměř dvou letech společné práce a značném počtu iterací nyní ložiska SKF procházejí závěrečnou certifikací a kvalifikačními testy. Díky specializovanému týmu pro elektrické letectví a silné technické podpoře dokázala SKF pomoci společnosti Lilium snížit hmotnost systému, splnit požadavky certifikace pro letectví a kosmonautiku a splnit cíle v oblasti nízkých nákladů a krátkých dodacích lhůt.

SKF Lilium

SKF byla také schopna nabídnout podporu celé kampani zaměřené na nárazové a vytrvalostní Lilium testy v SKF Valence Aerospace Test Center ve Francii a také snížit riziko specifických testů těchto ložisek elektromotoru.

Martin Schuebel, SVP Procurement Operations ve společnosti Lilium Jet, říká: „Byli jsme ohromeni pokrokem ve vývoji této důležité součásti našeho revolučního elektrického proudového motoru ve spolupráci se společností SKF. Společnost SKF jsme vybrali na základě jejich schopnosti poskytovat kvalitní a bezpečné komponenty. Dohoda je plně v souladu s naší strategií dodavatelského řetězce, která je založena na silném partnerství se zavedenými společnostmi nejvyšší úrovně v oblasti letectví a kosmonautiky.”

Pro více informací o letadle Lilium navštivte: https://lilium.com/

* Zdroj: Acumen Research and Consulting

Zdroj zprávy: Akciová společnost SKF
SKF