SKF pomohlo prototypu motocyklu ke světovému rekordu v ujeté vzdálenosti 4 183,8 km

skf nio

Zvětšená palivová nádrž, upravená ložiska kol a další inovace pomohly dosáhnout nový světový rekord ve vzdálenosti ujeté prototypem motocyklu na jednu nádrž paliva. Společnost SKF sehrála svou roli v dosažení nového světového rekordu: nejdelší vzdálenost ujetá prototypem motocyklu na jednu nádrž. Prototyp motocyklu ujel 4 183,8 km na své cestě z Albina v severní Itálii do North Cape v Norsku – bez nutnosti dotankování. Společnost SKF pomohla dodavateli motocyklových komponentů Acerbis v jeho projektu AC50 navrhnout tento motocykl.

skf motocykl AC50

Projekt AC50 přinesl několik klíčových průlomů – především přepracování palivové nádrže tak, aby pojala 108 litrů paliva. Kromě toho společnost SKF dodala upravenou konstrukci ložisek a těsnění kol, aby byla cesta co nejefektivnější a nejpohodlnější.

„Když společnost Acerbis vypsala projekt AC50, pochopili jsme, že za tímto pokusem o světový rekord stojí výzva k udržitelnosti – což odpovídá naší strategii udržitelnosti,“ řekl Nicolas Berruet, manažer rozvoje podnikání ve společnosti SKF.

Než vozidla jako jsou motocykly, plně přejdou na elektrickou energii, je důležité, aby byla energeticky účinnější. Projekty jako AC50 ukazují, že vhodná konstrukce může pomoci maximalizovat účinnost paliva.

„U AC50 byla hlavní potřeba efektivního řešení pro snížení spotřeby energie motocyklu,“ řekl Paolo Giraudo, projektový manažer SKF. “Hlavní ztráty účinnosti, které jsme identifikovali, byla kola – proto jsme nabídli přizpůsobenou konstrukci ložisek a těsnění kol.”

skf motocykl AC50

Ložiska byla navržena tak, aby snížila tření bez ovlivnění spolehlivosti, zatímco těsnění kombinovala nízké tření s vysokou ochranou.

V červnu 2023 se tři jezdci vystřídali, aby řídili motocykl pečlivě naplánovanou trasou průměrnou rychlostí 70 km/h. Po přejezdu Rakouska, Německa, Dánska, Švédska a Finska si tým zajistil rekord tím, že 15. června dorazil do North Cape.

Guido Acerbis, výkonný ředitel společnosti Acerbis říká: „Jako dítě jsem snil o zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Dnes se stal sen skutečností.”

skf motocykl AC50

SKF je přední světový poskytovatel inovativních řešení, která pomáhají průmyslovým odvětvím stát se konkurenceschopnějšími a udržitelnějšími. Tím, že jsou výrobky lehčí, účinnější, mají delší životnost a jsou opravitelné, pomáháme našim zákazníkům zlepšit výkon jejich rotačních zařízení a snížit jejich dopad na životní prostředí. Společnost SKF nabízí řešení pro rotační hřídele, zahrnující ložiska, těsnění, řízení mazání, sledování stavu a služby. Společnost SKF byla založena v roce 1907 a má zastoupení ve více než 130 zemích a disponuje přibližně 17 000 distribučními místy po celém světě. Celkové prodeje za rok 2022 dosáhly 96 933 milionů švédských korun a počet zaměstnanců činil 42 641. www.skf.com

Zdroj zprávy: SKF Group
SKF